REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Katalizatory Clariant do zielonej produkcji metanolu

Linia katalizatorów MegaMax od Clariant jest stosowana w produkcji metanolu z dwutlenku węgla. Pozwala tym samym przechwycić i z pożytkiem wykorzystać emitowany do środowiska CO2.

Clariant MegaMax produkcja metanol

Fot. arch. Clariant

Metanol jest budulcem wielu produktów chemicznych, takich jak tworzywa sztuczne, farby, kosmetyki i paliwa. Dlatego też wykorzystanie do jego produkcji szkodliwego dla naszej planety gazu cieplarnianego to istotna i przełomowa technologia.

Ograniczyć emisję

Linia MegaMax powstała z myślą o producentach metanolu na całym świecie i opiera się na sprawdzonym systemie miedź-cynk-korund. Jak mówi Stefan Heuser, starszy wiceprezes i dyrektor generalny oddziału Clariant Catalysts:

W Clariant bezustannie staramy się poprawić nasze własne wyniki pod kątem zrównoważonego rozwoju, ale również wspieramy w tym dążeniu naszych klientów. Nasze innowacje – takie jak produkcja metanolu z dwutlenku węgla, możliwa dzięki katalizatorom MegaMax – odgrywać będą kluczową rolę, pomagając klientom w Chinach i na całym świecie znacząco ograniczyć emisję CO2 oraz osiągnąć ważne cele klimatyczne.

Katalizatory MegaMax z sukcesem przeszły testy w ośrodku Air Liquide Innovation Campus Frankfurt w Niemczech. Dzięki wysokiej efektywności energetycznej i dobrym wynikom linia została oficjalnie zakwalifikowana do użycia w komercyjnych fabrykach metanolu.

Nowa generacja katalizatorów

Clariant posiada wieloletnie, prawie 50-letnie doświadczenie w zakresie katalizatorów do produkcji metanolu. Obecnie – w ramach własnych celów związanych ze zrównoważonym rozwojem – pracuje nad nową generacją katalizatorów, które wspierać będą przyjazną środowisku produkcję metanolu w Chinach i na świecie.

Źródło: Clariant

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA