a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKatalizatory Clariant do zielonej produkcji metanolu

Katalizatory Clariant do zielonej produkcji metanolu

Linia katalizatorów MegaMax od Clariant jest stosowana w produkcji metanolu z dwutlenku węgla. Pozwala tym samym przechwycić i z pożytkiem wykorzystać emitowany do środowiska CO2.

Clariant MegaMax produkcja metanol

Fot. arch. Clariant

Metanol jest budulcem wielu produktów chemicznych, takich jak tworzywa sztuczne, farby, kosmetyki i paliwa. Dlatego też wykorzystanie do jego produkcji szkodliwego dla naszej planety gazu cieplarnianego to istotna i przełomowa technologia.

Ograniczyć emisję

Linia MegaMax powstała z myślą o producentach metanolu na całym świecie i opiera się na sprawdzonym systemie miedź-cynk-korund. Jak mówi Stefan Heuser, starszy wiceprezes i dyrektor generalny oddziału Clariant Catalysts:

W Clariant bezustannie staramy się poprawić nasze własne wyniki pod kątem zrównoważonego rozwoju, ale również wspieramy w tym dążeniu naszych klientów. Nasze innowacje – takie jak produkcja metanolu z dwutlenku węgla, możliwa dzięki katalizatorom MegaMax – odgrywać będą kluczową rolę, pomagając klientom w Chinach i na całym świecie znacząco ograniczyć emisję CO2 oraz osiągnąć ważne cele klimatyczne.

Katalizatory MegaMax z sukcesem przeszły testy w ośrodku Air Liquide Innovation Campus Frankfurt w Niemczech. Dzięki wysokiej efektywności energetycznej i dobrym wynikom linia została oficjalnie zakwalifikowana do użycia w komercyjnych fabrykach metanolu.

Nowa generacja katalizatorów

Clariant posiada wieloletnie, prawie 50-letnie doświadczenie w zakresie katalizatorów do produkcji metanolu. Obecnie – w ramach własnych celów związanych ze zrównoważonym rozwojem – pracuje nad nową generacją katalizatorów, które wspierać będą przyjazną środowisku produkcję metanolu w Chinach i na świecie.

Źródło: Clariant