REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kanada wciąż wybiera szarości i beże

Kanadyjczycy wciąż najchętniej wybierają kolory neutralne. Tak przynajmniej wynika z najnowszego sondażu CIL, marki farb PPG.

Kanada sondaż PPG

Fot. arch. PPG

W ramach sondażu przepytano około 1500 osób. Ponad połowa z nich (51%) powiedziała, że biały, szary i beżowy to najpiękniejsze i tworzące w domu najlepszy klimat kolory farb ściennych. 36% woli pastelowe żółcie, błękity i zielenie. Tylko 13% respondentów wskazało zaś intensywne odcienie, takie jak czerwony, czarny czy fioletowy.

I choć zamiłowanie do kolorów neutralnych obowiązuje w całej Kanadzie, preferencje nieco różnią się w różnych częściach Kanady. Kanada Atlantycka od odcieni neutralnych (43%) woli jednak pastele (47%), ale już w Ontario czy Manitobie kolory pastelowe spadają zdecydowanie na dalsze miejsce. Najodważniejsi, jeśli chodzi o barwy, są mieszkańcy prowincji Quebec, Manitoba, Saskatchewan i Alberta – na intensywne odcienie stawiało tam 14-15% pytanych.

Jak mówi Alison Goldman, manager marki CIL, to nie niespodzianka, że trendów lansujących zdecydowanie kolory ludzie wciąż przeważnie wybierają barwy neutralne. Bardzo podobnie wyglądały wyniki sondażu sprzed trzech lat. Pozytywnym zaskoczeniem jest natomiast fakt, że coraz więcej osób wybiera pastele.

Choć biele, szarości, beże i różne odcienie pastelowe nie robią tak dużego wrażenia jak ciemniejsze, żywe kolory, wcale nie muszą być nudne. Aby ożywić pomieszczenie o pastelowych ścianach, Goldman radzi zastosować na wykończeniach i dodatkach inne odcienie koloru ze ściany. Niebanalnie prezentować się będzie również połączenie dwóch lub trzech neutralnych lub pastelowych odcieni.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA