a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweKalkulator, który obliczy, jak być bardziej eko

Kalkulator, który obliczy, jak być bardziej eko

Prosty sposób na obliczenie, jak zmniejszyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla przy korzystaniu z powłok proszkowych? Teraz to możliwe – jeden z producentów farb stworzył w tym celu specjalny kalkulator.

Fot. arch. AkzoNobel

Kalkulator opracowany został przez ekspertów AkzoNobel. Pozwala on klientom z branży farb proszkowych obliczyć, jak dużo energii są w stanie zaoszczędzić i jak mocno ograniczyć mogą emisję dwutlenku węgla, wybierając produkty Interpon i powiązane usługi.

Pierwsze takie rozwiązanie

To kolejny przykład tego, jak firma dąży do realizacji swojego celu – zmniejszenia emisji dwutlenku węgla wzdłuż swojego łańcucha dostaw o 50% do roku 2030. Jak komentuje Jeff Jirak, dyrektor oddziału Powder Coatings AkzoNobel:

Zrównoważony rozwój to dziś kluczowa wartość dla każdego z nas. Wsparcie naszych klientów w ograniczaniu zużycia energii to jeden z wielu sposobów na to, by pracować wraz z nimi – oraz dla nich – nad realizacją naszych ambicji.

Dodaje, że AkzoNobel jest pierwszym dostawcą podobnego rozwiązania online. By korzystanie z niego było tak proste, jak to tylko możliwe, kalkulator został udostępniony wraz ze szczegółową instrukcją. Przybliża ona również drobne na pozór działania, które mogą mieć ogromne znaczenie z punktu widzenia oszczędności energii.

Gdzie korzystać z kalkulatora

Obecnie kalkulator dostępny jest w Europie. Można z niego korzystać na stronie Interpon.

Źródło: AkzoNobel