a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneJednokolorowe, nudne ściany? Obrazy z kwiatami ożywią aranżację!

Jednokolorowe, nudne ściany? Obrazy z kwiatami ożywią aranżację!

Jeszcze kilkanaście lat temu w naszych mieszkaniach dominowały białe ściany, a jeśli chcieliśmy się wyróżnić, sięgaliśmy po delikatny, kremowy odcień lub żółtą wanilię. Dzisiaj znajdziemy w sklepach miliony najprzeróżniejszych kolorów, od których może zakręcić się w głowie. Wielu z nas obawia się jednak wyrazistych wnętrz i rzadko decydujemy się na ekstrawaganckie posunięcia. Nie oznacza to jednak, że nasz pokój musi być monotonny. Rozwiązaniem są kolorowe obrazy – kwiaty we wszystkich barwach świata!

kwiaty obrazy z kwiatamiW czasopismach wnętrzarskich i na dekoratorskich blogach znajdziemy wiele propozycji na olśniewająco kolorowe mieszkania. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszy się Ultra Violet – odcień wybrany przez Instytut Pantone. Pokój w tak wyrazistej tonacji jest jednak nie lada wyzwaniem i trzeba być prawdziwym koneserem awangardowych rozwiązań, by zdecydować się na taki wystrój. Jeśli chcemy ożywić aranżację, ale sięgając po mniej radykalne pomysły, to wystarczy jeden dodatek. Nawet stonowane ściany nabiorą dzięki niemu rumieńców. Co mamy na myśli? Drukowane na płótnie obrazy. Kwiaty to ponadczasowy i zawsze modny motyw dekoracyjny, dlatego możemy po niego sięgnąć bez żadnych zastrzeżeń. Dodatkowo ich efektowna kolorystyka stanie się wyrazistym akcentem w pokoju.

Egzotyczne rośliny prosto z tropików

Szukając kolorowych dodatków do aranżacji, warto poszukać inspiracji w gorących krajach. Tam bowiem rosną urzekająco piękne rośliny, które zachwycają nie tylko kolorem, ale także kształtem. Choć dobrze nam znane róże czy tulipany występują obecnie we wszystkich kolorach tęczy, to warto poszukać takich gatunków, które będą mniej oczywiste. Naszą pierwszą propozycją jest kosmicznie wyglądająca passiflora, zaprezentowana w formie barwnej grafiki lub spektakularnej makrofotografii. Choć gatunek ten ma wiele odmian, ich wspólną cechą są mocno wyeksponowane pręciki, które przypominają niezwykle skomplikowaną konstrukcję. Drugą możliwością jest orchidea, czyli dobrze nam znany storczyk. W tym wypadku kluczem do sukcesu jest znalezienie rośliny w oryginalnym kolorze. Białym lub żółtym kwiatom mówimy nie. Stawiamy na intensywnie fioletowe, turkusowe lub niebieskie. Trzecią propozycją są natomiast hibiskusy w intensywnie różowym lub czerwonym kolorze. Takie obrazy – kwiaty z odległych zakątków świata – nie tylko ożywią stonowany wystrój, ale pozwolą nam się także cieszyć egzotycznym klimatem.

kwiaty obrazy z kwiatamimyloview.pl/obrazy/wg-kategorii/kwiaty/

Kwiaty w akwarelowym wydaniu

Na szczególną uwagę zasługują także artystyczne obrazy – akwarele. Kwiaty przypominające namalowane farbami wodnymi dzieło sprawdzą się w romantycznej aranżacji. W przeciwieństwie do fotografii, grafik lub rycin, takie malarskie kompozycje charakteryzują się dużą dozą delikatności, a rozmyte kontury nadają całości oryginalny charakter. Wybór określonego gatunku zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Ciekawie prezentują się maki i słoneczniki, róże i magnolie, a także wspomniane już wcześniej storczyki. Wśród floralnych motywów modne są jednak nie tylko przedstawienia kwitnących roślin, ale także efektowne martwe natury, będące częstym motywem w malarstwie. Obrazki kwiatów wiosennych, ułożonych w szklanym lub ceramicznym wazonie, będą się doskonale prezentować w tradycyjnie urządzonym salonie.

Kolor x 3, czyli wieszamy tryptyk

Jeśli w naszym mieszkaniu rządzi minimalizm i stonowane kolory, to jeden element dekoracyjny może nie wystarczyć, by ożywić monotonną stylizację. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić? Sięgnąć po kilkuczęściowe obrazy. Kwiaty (tryptyk to zaledwie jedna z propozycji) prezentują się świetnie, jeśli damy im odpowiednią przestrzeń i to nie tylko w pomieszczeniu, ale także na płótnie. Dwu-, trzy-, cztero-, a nawet pięcioczęściowe kompozycje pozwolą nam całkowicie zmienić dotychczasowy wystrój pokoju. Im bardziej kolorowa i spektakularna dekoracja, tym lepszy efekt osiągniemy. W tej formie znakomicie wyglądają, zaprezentowane na błękitnym tle, gałązki magnolii usiane jasnoróżowymi pączkami. Takie przedstawienie dodatkowo rozjaśni przestrzeń i nada jej lekkości.

kwiaty obrazy z kwiatamiKażde wnętrze, by prezentowało się efektownie, potrzebuje wyrazistych dodatków, bo to właśnie dekoracyjne akcenty składają się na unikalny klimat pokoju. Żeby cieszyć się miłym dla oka wystrojem, warto wprowadzić do pomieszczenia kolorowe obrazy. Kwiaty nie tylko odświeżą aranżację i dodadzą jej charakteru, ale staną się także namiastką przyrody, której często nam brakuje w wielkich miastach.

Fot. archiwum myloview.pl