a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętoweJaponia nagradza farbę przeciwporostową

Japonia nagradza farbę przeciwporostową

Azjatycki producent ogłosił, że jego farba przeciwporostowa zdobyła prestiżową nagrodę Japońskiego Stowarzyszenia Przemysłu Chemicznego. To pierwszy przypadek, gdy wyróżnienie to przyznane zostało farbie dla branży morskiej.

Fot. dendoktoor / pixabay.com

Firma Nippon Paint Marine ogłosiła, że jej technologia przeciwporostowa FASTAR zdobyła Nagrodę za Technologię Środowiskową w ramach 56. rozdania nagród Japońskiego Stowarzyszenia Przemysłu Chemicznego (JCIA – ang. Japan Chemical Industry Association). Jest to pierwsza farba morska z tym prestiżowym wyróżnieniem.

Ważna technologia

Nagrody przyznawane są za wyjątkowe technologie i produkty, które przyczyniły się do rozwoju branży chemicznej. Jak komentuje Hirokazu Kaji, zastępca dyrektora generalnego oddziału Technology Division w Nippon Paint Marine:

Wyróżnienie tą prestiżową nagrodą to dla nas fantastyczne osiągnięcie – oraz uznanie dla ciężkiej pracy i zaangażowania naszego zespołu rozwojowo-badawczego. Fakt, że FASTAR jest pierwszą nagrodzoną farbą morską oznacza ważny krok milowy na naszej drodze oraz sygnał, jak ważne są dziś technologie redukujące emisję w branży morskiej.

Skuteczna i bezpieczniejsza dla środowiska

Wiele farb przeciwporostowych zapobiega przyleganiu organizmów morskich do kadłuba statku poprzez uwalnianie środków chemicznych do oceanu. Nanostruktura powłoki FASTAR zapewnia zaś ich bardziej efektywne uwalnianie niż konwencjonalne produkty, dzięki czemu technologia mniej szkodzi środowisku.

Oprócz skutecznego działania przeciwporostowego nagrodzona powłoka Nippon Paint wykorzystuje również opatentowaną technologię hydrożelową wychwytywania wody, co zmniejsza tarcie oraz dodatkowo zmniejsza zużycie paliwa i emisję nawet o 8%.

Źródło: coatingsworld.com