REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jak zaimpregnować kostkę brukową z użyciem impregnatu Lowigrunt-P

Starannie ułożone alejki i podjazdy z kostki brukowej mogą być ozdobą naszego ogrodu. Podczas letnich garden party łatwo jednak o ich zabrudzenie. Rozwiązaniem może być impregnat do podłoży mineralnych Lowigrunt-P marki Polifarb Łódź, tworzący na powierzchni niewidzialną barierę, z której bez trudu można zetrzeć zanieczyszczenia. Poniżej krótka instrukcja, jak zabezpieczyć kostkę z użyciem tego typu produktu.

Polifarb Łódź Lowigrunt-P

Fot. arch. Polifarb Łódź

Jak przygotować powierzchnię?

Podłoże, które zamierzamy zaimpregnować, powinno być suche i czyste. Jeśli:

  • jest nowe – wystarczy usunąć z niego zabrudzenia, wykwity i nie związane z podłożem cząstki materiału, a następnie odpylić;
  • powierzchnia była wcześniej eksploatowana – należy usunąć brud, kurz, zatłuszczenia, przebarwienia i wykwity, a także pleśnie, algi i mchy, wykorzystując specjalistyczne preparaty i sprzęt; po przeprowadzeniu tej operacji umyć podłoże przy pomocy myjki ciśnieniowej, wodą z dodatkiem środka do mycia, a następnie spłukać i pozostawić do wyschnięcia.

Pamiętajmy również o tym, aby pęknięcia i szczeliny w podłożu naprawić odpowiednią zaprawą, dostosowaną pod względem składu i wytrzymałości.

W jakich warunkach aplikować?

Temperatura impregnatu Lowigrunt-P w czasie aplikacji powinna wynosić od 10 do 30°C, zaś podłoża – nie mniej niż 5°C i nie więcej niż 40°C. Wstrzymajmy się z aplikacją w czasie deszczu i silnego wiatru, a także w temperaturach poniżej 0°C (ponieważ impregnat, jako preparat wodny, zamarza!).

Należy również zabezpieczyć obiekty znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie impregnowanej powierzchni. Jeśli przypadkowo osiądą na nich krople impregnatu, pamiętajmy o tym, by jak najszybciej je usunąć.

Jaką metodą aplikować?

Lowigrunt-P marki Polifarb Łódź można nanosić:

  • natryskiem HVLP, niskociśnieniowym z dużym strumieniem materiału (ciśnienie robocze: 0,7 bar, wielkość dyszy: 1,3-1,5 mm),
  • pędzlem lub szczotką malarską,
  • ciśnieniowym opryskiwaczem ogrodowym,
  • metodą zanurzeniową (w przypadku małych przedmiotów),
  • ściereczką (kamienie naturalne).

Jako rozcieńczalnik może posłużyć zwykła woda. Pędzle i inne narzędzia, które miały kontakt z impregnatem, również wystarczy przepłukać wodą.

O czym warto pamiętać?

Impregnując powierzchnie poziome, takie jak kostka brukowa, musimy mieć na uwadze, że preparat z czasem będzie się ścierał wraz z materiałem. Dlatego, aby zapewnić mu długotrwałą niezawodną ochronę, należy okresowo (na przykład raz do roku) przeprowadzać jeszcze impregnację powierzchniową, ok. 50 cm³ / m².

Efekt impregnacji powinien być widoczny już po kilku minutach. Wymagana ilość impregnatu zależy jednak od chłonności podłoża oraz intensywności efektu, na jakiej nam zależy, dlatego dobrze jest przetestować wcześniej „dawkę” na małej powierzchni. Producent Lowigruntu-P zaleca ok. 0,2-0,3 dm³ / m².

Jakiego efektu się spodziewać?

Prawidłowo zabezpieczone podłoże staje się wodo- i olejoodporne. Wszelkie zanieczyszczenia pozostają na powierzchni kostki w postaci kropel, które można łatwo usunąć materiałami chłonnymi, takimi jak ścierka czy ręcznik. Z usunięciem zabrudzeń nie powinniśmy jednak zwlekać – aby być pewnym, że kostka pozostanie zupełnie czysta, należy zebrać zanieczyszczenia jak najszybciej, a ich pozostałości zmyć wodą z detergentem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA