a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneJak powstają Seminaria Spektrochemu?

Jak powstają Seminaria Spektrochemu?

17 listopada 2016 producenci i technolodzy już po raz ósmy spotkają się w Czeladzi na Seminarium Spektrochemu. O tym, jak powstaje jedno z najważniejszych i najlepiej merytorycznie przygotowane wydarzenie branży farbiarskiej, opowiada pan Artur Pałasz, dyrektor Spektrochemu.

Seminaria Spektrochemu Seminarium Spektrochem

Uczestnicy VII Seminarium Spektrochemu, 19.11.2015. Fot. arch. Spektrochem

Seminaria Spektrochemu wyróżnia to, że wygłaszamy wyniki badań przeprowadzonych w naszym laboratorium w oparciu o surowce, których selekcji dokonaliśmy bez jakichkolwiek ingerencji ich producentów. Jak to możliwe?

Bliska współpraca z ponad 150 producentami farb, lakierów i tynków w Polsce, spotkania biznesowe, szkolenia, konsultacje i inne dają nam obraz problematyki, jaka pojawia się w różnych sytuacjach badawczych, produkcyjnych i wdrożeniowych. Mamy wówczas obraz najczęściej poruszanych na rynku tematów i problemów, po czym powstaje ankieta tematyczna, która co roku przez miesiąc luty jest miejscem głosowania na tematy kolejnego Seminarium Spektrochemu.

29 lutego o 23:59 ankieta zostaje zamknięta, a tematy które uzyskają największą liczbę głosów stanowią dla nas podstawę do rozpoczęcia prac badawczych prowadzonych w okresie od kwietnia do końca września lub połowy października. W marcu ustalany jest program badań, zakres oraz plan pracy na kolejne miesiące.

W czasie tych siedmiu miesięcy przygotowywanych jest kilkaset próbek różnych układów, poszukiwane są rozwiązania surowcowe, recepturowe oraz technologiczne. Dokonujemy selekcji surowców, które są badane w różnych układach w oparciu o stosowaną w Spektrochemie metodykę badawczą. Badana jest powtarzalność dostaw surowca, synergia w układach takich jak farby lateksowe, tynki dyspersyjne, lakiery na drewno i inne, a wszystko w oparciu o tematykę ustaloną podczas głosowania w ankiecie.

http://www.youtube.com/watch?v=7dYbiUUjcT0

Przebadane w tym czasie dziesiątki surowców w różnych układach są podstawą do zaproszenia ich producentów do współpracy. Jeżeli producent surowca (lub dystrybutor) wyraża chęć współpracy, zostają mu przedstawione wyniki badań i staje się partnerem – sponsorem Seminarium. Podczas Seminarium my przedstawiamy wyniki badań, zaś partner – sponsor może przekazać uczestnikom swoje materiały reklamowe, ustawić roll-upy, zamieścić swoje logo w naszych prezentacjach i materiałach seminaryjnych, a także wygłosić kilkunastominutową prezentację firmy.

Udział jako partner – sponsor jest możliwy wyłącznie po przeprowadzeniu przez nas badań surowców z pozytywnym wynikiem, wyróżniającym na tle innych surowców. Nie ma możliwości, aby partnerem i sponsorem Seminarium została firma, która oferuje surowce niskiej jakości lub nie przebadane przez Spektrochem.

To nas wyróżnia na tle innych konferencji i sympozjów, na których przedstawiane są oferty surowcowe różnych producentów, bez weryfikacji ich jakości. Podczas Seminariów Spektrochemu nie przedstawiamy ofert surowcowych ich producentów, lecz rozwiązania i wskazówki cenne dla technologów w ich codziennej pracy z poszczególnymi surowcami w różnych układach.

O Seminariach Spektrochemu piszą wszystkie branżowe portale internetowe oraz prasa branży farb i lakierów. Już kilka lat temu Seminaria Spektrochemu zostały nazwane najbardziej zaawansowanym merytorycznie wydarzeniem przemysłu farb i tynków w Polsce. W ostatnim – VII Seminarium Spektrochemu wzięło udział 150 osób, z czego 130 to technolodzy, pracownicy działów R&D producentów farb, lakierów i tynków.

Seminaria Spektrochemu są organizowane co roku w połowie listopada w Czeladzi, w czterogwiazdkowym Hotelu Szafran. Wysoki standard hotelu oraz komfort sprzyja prowadzeniu wykładów, które jak co roku poprzedza kolacja integracyjna w przeddzień Seminarium. Seminaria prowadzone są w konkretny i rzeczowy sposób, nie brakuje w nich również humorystycznego podejścia prowadzących.

Źródło: Spektrochem