REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Intersleek obchodzi 21. urodziny!

To już 21 lat, odkąd na rynek wprowadzona została linia farb morskich Intersleek. W tym czasie pokryto nimi ponad 5500 statków i zaoszczędzono dzięki nim na paliwie aż 3 mld $!

Intersleek

Fot. arch. AkzoNobel

Jak szacują eksperci, w ciągu tych 21 lat dzięki farbom Intersleek zaoszczędzono 10 mln ton paliwa i wyemitowano do atmosfery o 32 mln ton mniej CO2. Jest to ilość, jaka wydziela się przy spaleniu 15,5 mld kg węgla lub wskutek podróży samochodowej liczącej 123 mld km (czyli mniej więcej tyle, co 400 razy w tę i z powrotem z Ziemi do Słońca). Szacowań dokonano, porównując wyniki uzyskane po pokryciu farbą Intersleek z tymi osiąganymi z poprzednim systemem malarskim na tych samych obiektach.

Intersleek to pierwsza technologia powłokowa na bazie silikonu dla szybkich okrętów oraz kontenerowców dalekomorskich. Jej działanie oparte jest na efekcie uwalniania organizmów porastających statek z powierzchni pokrytej elastomerami silikonowymi. Od czasu jej opracowania farba przeszła oczywiście liczne modyfikacje i udoskonalenia. Niedawno znalazła się również w centrum programu, którego uczestnicy otrzymują od AkzoNobel kredyt węglowy za zastosowanie farby i zmniejszenie emisji CO2.

Z okazji 21. rocznicy wypuszczenia linii na rynek, AkzoNobel zaplanował specjalną kampanię. Jej celem ma być uświadomienie wpływu technologii na przemysł morski oraz znaczenia ochrony środowiska w tym sektorze.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA