a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby Imron od Axalta CS na helikopterach Sikorsky

Farby Imron od Axalta CS na helikopterach Sikorsky

Farby marki Imron od Axalta Coating Systems zostaną wykorzystane do odmalowania serii helikopterów S-92 australijskiego wytwórcy Sikorsky Helitech. Firma zadecydowała, że produkty Axalty najlepiej sprawdzą się w trudnych warunkach, na jakie narażone bywają S-92.

Imron Axalta Sikorsky

Fot. AV8PIX Christopher Ebdon / Foter.com / CC-BY-NC-SA

Sikorsky Helitech to australijski koncern, który wiedzie prym wśród światowych producentów helikopterów wojskowych i komercyjnych. Jego model S-92 początkowo miał służyć do transportu osób i sprzętu na morskie platformy wydobywcze. Z czasem jednak został przerobiony na helikopter SAR (ang. Search and Rescue), czyli przeznaczony do działań ratunkowych. To obecnie największy model na południowej półkuli.

Wymagania, które firma postawiła nowej farbie do pokrycia odświeżonych helikopterów były bardzo wysokie. Ważna była nie tylko wytrzymałość mechaniczna, ale również estetyka. Ostatecznie producent wybrał farby Imron ze względu na ich odporność nawet w słonym powietrzu, a także trwały kolor i doskonałą jakość wykończenia.

Produkty marki Imron zapewniają świetną ochronę, a równocześnie dobrze się prezentują i długo utrzymują połysk. Są bardzo trwałe, dlatego nie wymagają tak częstego odświeżania jak większość dostępnych na rynku farb.

Źródło: Axalta Coating Systems