REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Imagine Chemistry – znamy zwycięzców

AkzoNobel ogłosił zwycięzców konkursu Imagine Chemistry. Wyróżnionych zostało dziesięć projektów, których autorzy mogą liczyć na wsparcie ekspertów holenderskiego koncernu.

Imagine Chemistry

Fot. arch. AkzoNobel

Celem inicjatywy było odkrycie niewykorzystanego potencjału, drzemiącego w chemii, a także wymiana pomysłów oraz poszukiwanie rozwiązań problemów, z którymi boryka się dzisiejszy świat. Na celowniku były głównie technologie związane z takimi zagadnieniami jak recykling tworzyw sztucznych czy ograniczenie produkcji ścieków.

Trzy spośród projektów zostaną zrealizowane i wprowadzone na rynek przy wsparciu oddziału AkzoNobel Specialty Chemicals. Laureaci to:

  • Ecovia Renewables, przedstawiciele: Jeremy Minty i Andrew Hertig (USA); technologia fermentacji do otrzymania kwasu poliglutaminowego, wykorzystywanego jako zagęszczacz w kosmetykach i innych produktach,
  • Industrial Microbes, przedstawiciel: Noah Helman (USA); wykorzystanie genetycznie zmodyfikowanych mikroorganizmów do przetworzenia dwutlenku węgla i gazu ziemnego w użyteczne komponenty chemiczne, takie jak tlenek etylenu,
  • Renmatix, przedstawiciele: Charles Sanderson i Jeremy Austin (USA); wykorzystanie wody pod ciśnieniem do otrzymania z biomasy roślinnej produktów celulozowych o różnorakich zastosowaniach.

Oprócz tego wyróżniono siedem innych start-upów. Ich autorzy będą mogli liczyć na doradztwo ekspertów AkzoNobel oraz kilka miesięcy prac pomocniczych w ośrodku Deventer Open Innovation Center w Holandii, w trakcie których udostępnione im zostaną narzędzia badawcze i testowe, wykorzystywane na co dzień w dużych projektach przemysłowych. Wśród siedmiu wyróżnionych znalazł się m.in. projekt firmy Ufraction8 z Wielkiej Brytanii, którego autorką jest Polka Monika Tomecka. Dotyczy on niekosztownej, skalowalnej technologii odwadniania.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – swój udział w nim zgłosiło ok. 200 firm. Ostateczni zwycięzcy zostali wyłonieni z grupy 20 finalistów w trakcie trzydniowego spotkania w ośrodku w Deventer. Pełną listę wyróżnionych znaleźć można na stronie AkzoNobel.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA