REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Imagine Chemistry – AkzoNobel wspiera chemików!

AkzoNobel rozpoczyna akcję Imagine Chemistry. W ramach niej start-upy, studenci, grupy badawcze i naukowcy zajmujący się chemią mają szansę na zrealizowanie swojego projektu przy wsparciu i finansowaniu koncernu.

Imagine Chemistry AkzoNobel

Fot. jdn2001cn0_pixabay

Imagine Chemistry to wspólna inicjatywa AkzoNobel i firmy doradczej KPMG. W całej akcji chodzi o to, aby odkryć niewykorzystany potencjał, jaki drzemie chemii. Wymieniać pomysły, myśleć kreatywnie, szukać innowacji i wykorzystać swoją wiedzę do rozwiązania problemów, z którymi boryka się świat.

Główne obszary, w ramach których zgłaszać można swoje pomysły, to:

  • rewolucja w recyklingu tworzyw sztucznych,
  • ograniczenie produkcji ścieków w zakładach chemicznych,
  • tworzywa na bazie celulozy jako alternatywa dla materiałów syntetycznych,
  • surfaktanty i zagęszczacze pochodzenia biologicznego, biodegradowalne,
  • źródła etylenu pochodzenia naturalnego.

Ponadto przewidziano zadania otwarte w dwóch dodatkowych dziedzinach: chemikalia wyjątkowo łatwo reagujące oraz przyjazne środowisku alternatywy dla obecnie stosowanych technologii. Wszystkie projekty powinny z założenia być możliwe do wprowadzenia na rynek w ciągu 3-5 lat.

Swoje propozycje rejestrować można na specjalnej platformie internetowej. Każdy zgłaszający otrzyma informację zwrotną od chemików AkzoNobel. Najlepsze pomysły doczekają się komercjalizacji pod skrzydłami koncernu, który zapewni pełne zaplecze techniczne i biznesowe.

Imagine Chemistry

Etapy i terminy akcji Imagine Chemistry. Fot. arch. AkzoNobel

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA