REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Lakierników

7 kwietnia w Poznaniu odbyły się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Lakierników. Partnerem konkursu, organizowanego przez Cooperatio, była firma Axalta Coating Systems, producent lakierów Cromax.

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Lakierników

Fot. arch. Axalta Coating Systems

W zawodach dla młodych lakierników wystartowało 20 dwuosobowych drużyn. Każda z nich miała do zrealizowania cztery zadania praktyczne. Konkurencje jednak różniły się od zeszłorocznych, tym razem kładły nacisk na codzienną praktykę lakiernika.

Po raz pierwszy pojawiło się zadanie związane z auto-detailigniem – kompleksowym przywracaniem blasku starym pojazdom. Uczestnicy konkursu musieli także m.in. ustawić ciśnienie robocze powietrza w pistolecie lakierniczym „na słuch”, ułożyć próbki kolorów w odpowiedniej kolejności na listwie kolorystycznej, wykazać się umiejętnością doboru i dozowania pigmentu oraz polerowania lakieru. Jak mówił doradca techniczny Axalta, Marcin Raczkowski:

Poziom zawodników był bardzo wysoki. Około 20% z tej grupy to z pewnością doskonali kandydaci na lakierników, a ludzi w tym zawodzie brakuje. W tych młodych ludziach jest potencjał. Warto więc wyłuskiwać takich, u których widać zaangażowanie i przede wszystkim pasję.

Najlepszymi młodymi lakiernikami okazali się Robert Binaś i Daniel Mańkowski z Zespołu Szkół Budowlanych w Poznaniu. Główną nagrodą jest zaproszenie dla 10 osób na szkolenie w centrum szkoleniowym Axalta w Broniszach k. Warszawy, dzięki któremu uczniowie zyskają nowe kompetencje, zapoznają się z najnowszymi technologiami oraz dodatkowo przygotują się do pracy w zawodzie lakiernika.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA