REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Igrzyska w Soczi a produkty Sika

W ostatnich dniach cały świat żyje Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. Sportowe wydarzenie tej rangi musiało być oczywiście poprzedzone intensywnymi przygotowaniami. Budowa stadionów i aren, rozbudowa infrastruktury i sieci hotelarskiej... Swój udział w tym budowlanym szale ma również firma Sika.

Igrzyska w Soczi Sika

Stadion Fiszt, przy budowie którego wykorzystano tkaniny do wzmocnień oraz  żywice Sika. Fot. arch. Sika

Mosty stalowe pod specjalnym nadzorem

By umożliwić sprawny dojazd na igrzyska, wybudowano specjalną linię kolejowo-drogową łączącą Park Olimpijski z położoną w górach Krasną Polaną. Projekt ten wymagał utworzenia kilku nowych mostów oraz tuneli. Prócz technologii betonu oraz membran hydroizolacyjnych Sika zastosowano również farby ochronne firmy, które zapewniły konstrukcjom stalowym odporność na korozję. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Budowa linii kolejowej między Krasną Polaną a Parkiem Olimpijskim. Fot. arch. Sika

Pewna konstrukcja stadionu Fiszt

Również przy budowie stadionu Fiszt, w którym odbyła się ceremonia otwarcia, wykorzystano produkty Sika. Oryginalna budowla w kształcie jaja Fabergé, która pomieścić może 40 tysięcy widzów, swoją wytrzymałą konstrukcję zawdzięcza między innymi tkaninom wzmacniającym i impregnacyjnym żywicom epoksydowym Sika.

Posadzki Sika do zadań specjalnych

Dużym uznaniem cieszyły się także systemy posadzkowe Sika, wytrzymałe, eleganckie i odporne na ścieranie. Pojawiły się one w nowo wybudowanych budynkach stacji kolejowych, a także w licznych hotelach, które powstały w Soczi w oczekiwaniu na napływ gości.

Sumarycznie podczas przygotowań do igrzysk wykorzystano 6600 ton dodatków do betonu Sika Sigunit, 2100 ton Sika ViscoCrete, ponad 500 000 m² membrany Sikaplan, a także szereg innych produktów, w tym farby ochronne, impregnaty i posadzki. Wszystko po to, aby Olimpijski Park pięknie się prezentował i był w pełni bezpieczny zarówno dla sportowców, jak i widzów.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA