REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Huntsman oddziela biel tytanową

Firma Huntsman zamierza zreorganizować swój oddział chemii specjalistycznej i przekształcić go w spółkę publiczną. Operacje te mają zostać zakończone na początku przyszłego roku.

Huntsman

Fot. arch. Huntsman

Reorganizacja i wydzielenie oddziału Huntsman będzie dotyczyć przede wszystkim dwutlenku tytanu, który jest stosowany jako pigment praktycznie wszędzie – od żywności poprzez farby aż po olejki do opalania.

W ubiegłym roku firma poniosła duży finansowy wydatek, kupując udziały Rockwood Holdings. Obecnie firma jest w trakcie zamykania najmniejszej ze swoich fabryk bieli tytanowej, w zeszłym roku w ramach cięcia kosztów zwolniła również przynajmniej 900 swoich pracowników, głównie w Europie. Oszczędności dotyczyły przede wszystkim fabryk w Niemczech i Finlandii.

Teraz, kiedy oddział dwutlenku tytanu zaczyna z powrotem przynosić korzyści, zarząd uznał, że może on stanąć na własnych nogach. Jako niezależna firma nie będzie on wpływał niekorzystnie na akcje koncernu Huntsman.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA