REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

HoloLens – rzeczywistość mieszana w fabryce farb

HoloLens to okulary do rzeczywistości mieszanej, które mogą być z powodzeniem zastosowane przy opracowywaniu i produkcji farb. Czy staną się rewolucją w laboratoriach i fabrykach?

okulary HoloLens rzeczywistość mieszana

Detlev Sassenberg, manager EC, testuje okulary HoloLens. Fot. European Coatings

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, jak istotny dla branży farb staje się Przemysł 4.0. Również na targach European Coatings Show 2017 był to bardzo popularny temat. Firmy Yaveon i Daenet zaprezentowały na nich innowacyjne okulary Microsoft HoloLens, które mogą znacznie usprawnić działania w procesie produkcji farb.

Okulary są bezpośrednio połączone z systemem ERP i wyświetlają pracownikowi różne opcje podczas pracy na poszczególnych stanowiskach. Osoba korzystająca z okularów widzi więc zadania do wykonania w ramach przygotowania i produkcji farby, takie jak np. sprawdzanie surowców. Może je akceptować poprzez prosty ruch ręki, bez konieczności ściągania odzieży ochronnej, np. rękawic ochronnych. Dzięki temu wszystko odbywa się szybciej.

Nowatorskie rozwiązanie przetestował manager ds. nauki i technologii European Coatings, Detlev Sassenberg. Potwierdza on, że wynalazek ma duży potencjał w branży farb. Jak mówi, urządzenie wyświetla aktualne etapy poszczególnych zadań, dlatego łatwiejsze jest opracowywanie kilku różnych formuł w tym samy czasie. A ponieważ zadanie zmienia status na „wykonane” dopiero kiedy zrealizowane zostaną wszystkie jego etapy, mniejsze jest ryzyko pomyłek i uchybień.

Dodatkową korzyścią, jakie oferuje HoloLens, jest bezpieczeństwo. System ostrzega bowiem użytkownika, że znajduje się zbyt blisko disolwera. Produkty tego typu mogą więc znacznie usprawnić codzienną pracę osób zatrudnionych w branży farb, zwłaszcza że okulary są wygodne i mogą być z powodzeniem noszone przez osiem godzin dziennie – podsumowuje Sassenberg.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA