a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiHeubach świętuje urodziny

Heubach świętuje urodziny

Heubach, światowy lider produkcji pigmentów do różnych zastosowań, obchodzi 210. urodziny. Mimo odniesionego na globalnym rynku sukcesu firma nie spoczywa jednak na laurach i już planuje nowe inwestycje.

Heubach 210. urodziny

Fot. arch. Heubach

Historia Heubach sięga XIV wieku, oficjalnie jednak przedsiębiorstwo założone zostało jako Goslarer Farbenwerke w roku 1806. Sukces na rynku międzynarodowym to zasługa Rainera Heubacha, który w 1973 roku zastąpił na stanowisku dyrektora swojego ojca, dra Hansa Heubacha. Wprowadził on bowiem firmę na rynek amerykański. Kolejnym krokiem było wkroczenie z produktami Heubach do Indii (1994) oraz do Chin (2009).

Zarząd ma ambitne plany na przyszłość. Zamierza stale rozwijać zarówno linię pigmentów kolorowych, organicznych i nieorganicznych, jak i pigmentów antykorozyjnych. Kładzie nacisk na funkcjonalizację, prostotę aplikacji, przyjazność środowisku, właściwości kolorystyczne oraz ekonomiczną produkcję.

Strategię tę firma realizuje poprzez niedawną optymalizację procesu produkcyjnego ftalocyjaniny w Indiach, a także budowę nowego zakładu do produkcji pigmentu PB60. W planach są również dalsze rozbudowy fabryk w USA i Niemczech.

Źródło: european-coatings.com