a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneHempel wprowadza nowe farby ogniochronne

Hempel wprowadza nowe farby ogniochronne

Firma Hempel ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej linii produktów pełniących rolę pasywnej ochrony przeciwogniowej konstrukcji stalowych. Dzięki temu klienci koncernu mogą korzystać z pełnej gamy farb ochronnych – nie tylko zapobiegających korozji, jak było do tej pory, ale także zabezpieczających przed ogniem.

fot. fotodrachenei (Fotolia.com)

Pierwsze produkty wchodzące w skład ogniochronnej linii to jednoskładnikowe, rozpuszczalnikowe farby akrylowe – HEMPACORE ONE i szybkoschnąca HEMPACORE ONE FD. Obydwie zapewniają do 120 minut ochrony przeciwogniowej i doskonale wypadły na oficjalnych testach.

Według zapewnień Larsa Risuma, managera działu Hempel zajmującego się pasywną ochroną przeciwpożarową, te dwa produkty to jedynie początek. Zaplanowane jest stworzenie szerokiej gamy farb przeciwogniowych, przy czym przy opracowywaniu ich formuł pracownicy firmy mają skupić się również na wytrzymałości i trwałości powłoki. Kwestia ta jest według Risuma często bagatelizowana w przypadku środków ogniochronnych, tymczasem lepsza wytrzymałość zapewnia dłuższy czas życia powłoki, a także gwarantuje większą skuteczność w razie ewentualnego pożaru. HEMPACORE ONE pod względem trwałości zdecydowanie dominuje wśród innych dostępnych na rynku produktów.

Risum zwraca też uwagę na to, że w poprzednich latach klienci firmy Hempel mogli liczyć na wysokiej jakości farby antykorozyjne, jednak potrzebując ochrony przeciwpożarowej musieli już sięgać po ofertę innych producentów. Teraz nareszcie będą mieli do dyspozycji kompletny zakres powłok ochronnych. Farby HEMPACORE ONE i HEMPACORE ONE FD mogą być stosowane między innymi do ochrony przeciwogniowej dużych hali przemysłowych, budynków użytku publicznego, stadionów sportowych, lotnisk i supermarketów.

źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie