REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel – nowe farby przeciwporostowe Globic

Hempel wprowadza na rynek dwie nowe wysokiej jakości farby przeciwporostowe, Globic 9500M oraz Globic 9500S. Oferują one skuteczną ochronę przed porastaniem, a co za tym idzie – o 2,5% mniejszy spadek prędkości oraz niższe zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla.

Hempel farby przeciwporostowe Globic

Fot. arch. Hempel

Nowe produkty oparte są na opatentowanej przez Hempel technologii akrylanowej, która zapewnia kontrolę polerowania oraz uwalnianie biocydów na powierzchni w równomierny, stabilny sposób. Unikatowość tego rozwiązania polega na tym, że powłoka zaczyna pracować natychmiast po zanurzeniu statku w wodzie, dlatego sprawdza się również w przypadku ruchu slow steaming czy długich przerw w eksploatacji.

Jak tłumaczy Henrik Dyrholm, globalny kierownik produktu w firmie Hempel, Globic 9500 M (M od maintenance – konserwacji) służy do zabezpieczania przed mułem oraz porastaniem, zarówno twardym (skorupiaki) jak i miękkim (wodorosty, stułbie). Globic 9500S (S od statyczny) powstał natomiast głównie z myślą o porastaniu twardym i zabezpiecza kadłub w czasie dłuższych przerw w użytkowaniu obiektu. Razem te dwie powłoki zapewniają najlepszą ochronę przeciwporostową oraz zdecydowanie efektywniejszą pracę okrętu.

Globic to jedna z najpopularniejszych linii produktowych firmy Hempel – od jej wprowadzenia na rynek w roku 2005 sprzedano już 25 mln litrów farb tej serii. Wykorzystano je do zabezpieczenia ponad 5000 statków na całym świecie.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA