a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Hempel – nowe farby epoksydowe

Firma Hempel wprowadziła do sprzedaży dwie nowe farby epoksydowe – Hempadur 15600 i Hempadur Easy 47700. Obydwie można nanosić nawet w ujemnych temperaturach, a prócz tego charakteryzują się krótkim czasem schnięcia, co czyni ich aplikację wyjątkowo szybką i bezproblemową.

Hempel

Fot. Jonathan-d-_-b / Foter.com / CC-BY-NC-SA

Hempadur 15600 to farba odporna na różne rodzaje chemikaliów, idealna w przypadku zbiorników na olej lub inne substancje. Dwupowłokowy system można nanosić w bardzo niskich temperaturach – do -5°C. Czas schnięcia wynosi zaledwie dwie godziny, a naniesienie kolejnej warstwy jest możliwe już po czterech godzinach (przy temperaturze 20°C). Dzięki dużej gęstości usieciowania powstała powłoka jest niezwykle odporna na chemikalia i na korozję, a jej powierzchnia jest gładka, połyskliwa i łatwa w czyszczeniu.

Łatwość aplikacji farby Hempadur Easy 47700 sugeruje już jej nazwa. Easy – ponieważ można ją nanosić w każdych praktycznie warunkach klimatycznych, na obszary zarówno nad jak i pod linią wody, także na powierzchnie zniszczone. Zakres temperatur, w których możliwa jest aplikacja – od -10°C do 40°C! – sprawia, że można tę farbę aplikować właściwie przez cały rok. Wymagane jest minimalne przygotowanie powierzchni, a dzięki szybkiemu schnięciu statek spędza mniej czasu w doku i jest krócej wyłączony z użytku, co oznacza czystą oszczędność.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie