REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempafire Optima 500 – nowa farba ogniochronna

Hempel wprowadza na rynek nową farbę ogniochronną Hempafire Optima 500. To wyjątkowo efektywne rozwiązanie – liczba wymaganych warstw powłoki została ograniczona, dzięki czemu cały proces aplikacji jest szybszy i mniej kosztowny.

Hempafire Optima 500 farba ogniochronna Hempel

Nowa farba ogniochronna marki Hempel służy do zabezpieczania konstrukcji stalowych w takich obiektach jak stadiony, lotniska lub centra handlowe. Fot. McRonny / pixabay.com

Hempafire Optima 500 zapewnia stabilność konstrukcji stalowych w przypadku dużych obiektów publicznego użytku, takich jak lotniska, stadiony i centra handlowe. Produkt gwarantuje ochronę w warunkach pożaru celulozowego do 180 minut (przy optymalnym czasie 120 minut), dając czas na ewakuację budynku.

Aplikacja już w ciągu dwóch dni

Nowość od firmy Hempel to jednoskładnikowa wodorozcieńczalna farba akrylowa, która nie zawiera LZO i może być stosowana zarówno na otwartych, jak i zamkniętych przekrojach stalowych. To produkt szybkoschnący, który można zaaplikować już w ciągu dwóch dni jako część systemu PFP (Passive Fire Protection) Hempel.

Po wyschnięciu tworzy równą, estetyczną powłokę, co oznacza minimum obróbki przed naniesieniem lakieru nawierzchniowego. Prosta pod każdym względem aplikacja pozwala klientom usprawnić i przyspieszyć cały proces malowania. To zaś oznacza oszczędność czasu i pieniędzy.

Dostępna w sprzedaży w Europie

Jak wyjaśnia Roger Soler, Group Product Manager w dziale Cellulosic PFP firmy Hempel, w temperaturze 40ºC warstwa farby osiąga DFT 750 μm i może być pokryta kolejną warstwą już po upływie trzech godzin. W zastosowaniach, gdzie kluczowy jest czas, warstwy o grubości DFT 500 μm mogą być aplikowane co 75 minut i pokryte poliuretanowym lakierem nawierzchniowym po 16 godzinach. To oznacza, że cały system (podkład, PFP, lakier nawierzchniowy) może być zaaplikowany w ciągu 48 godzin. Soler komentuje:

Pracując nad Hempafire Optima 500, stworzyliśmy powłokę, która pozwala klientom poprawić swoją efektywność, zwiększając produktywność i redukując koszty (…). Zależało nam także na produkcie, który świetnie sprawdzi się w cieplejszym klimacie, jak na Bliskim Wschodzie lub w niektórych częściach Europy. Udało nam się to osiągnąć bez szkody dla ochrony oraz estetyki wykończenia.

Nowa farba Hempafire Optima 500 jest obecnie dostępna w sprzedaży w Europie i na Bliskim Wschodzie. Szczegółowymi informacjami służy lokalne biuro firmy Hempel.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA