REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Grupa Altana przejmuje żywice Solvay

Grupa Altana, producent chemii specjalistycznej, kupiła oddział Formulated Resins belgijskiej spółki Solvay. Wraz z produktami i technologiami w ręce Altany przechodzi również zakład badawczo-produkcyjny w Stanach Zjednoczonych.

grupa Altana żywice Solvay

Nowy oddział będzie należał do Elantas Electrical Insulation. Fot. arch. Altana

Oddział Formulated Resins należący do Solvay specjalizuje się w produkcji żywic dostępnych pod nazwą handlową Conap. W roku 2015 osiągnął on sprzedaż na poziomie 20 mln $. Na mocy transakcji w ręce grupy Altana przechodzi również ośrodek w Olean w stanie Nowy Jork, w którym zatrudnionych jest 53 pracowników.

Ponieważ produkty linii Conap przeznaczone są do zastosowań w branży elektronicznej i elektrycznej, w ramach grupy Altana nowy oddział wejdzie w skład firmy Elantas Electrical Insulation w St. Louis w stanie Missouri. Jak mówi Martin Babilas, prezes Altany, dzięki przejęciu żywic Solvay grupa wzmocni pozycję lidera technologicznego i rozszerzy swoją obecność na rynku amerykańskim.

Źródło: Altana

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA