a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweGreen Building Solutions – zielone budownictwo z Jotun

Green Building Solutions – zielone budownictwo z Jotun

Jotun wystartował z nowym programem Green Building Solutions (GBS). Ułatwia on inwestorom wybranie z jego oferty produktów, które pozwolą uzyskać jak najlepszy wynik punktowy w ramach certyfikatów zielonego budownictwa, takich jak LEED.

Green Building Solutions Jotun zielone budownictwo

Fot. arch. Jotun

Internetowy przewodnik Green Building Guide stworzony przez Jotun daje łatwy dostęp do informacji na temat przyjaznych środowisku produktów. Znaleźć można w nim opisy, specyfikacje oraz wszystkie wymagane dokumenty (w tym Środowiskową Deklarację Produktu – EPD) dotyczące farb norweskiego producenta.

W przypadku gdy inwestor chce uzyskać certyfikat LEED v4 – najważniejszy standard zielonego budownictwa – produkty Jotun uwzględnione w programie GBS pozwalają uzyskać aż 27% wymaganych punktów. Na poziomie Platinum farby i powłoki Jotun mogą zagwarantować 14% z wymaganych 80 punktów.

Program dotyczy takich produktów jak architektoniczne farby proszkowe, powłoki zapobiegające karbonatyzacji betonu, farby dekoracyjne, podłogowe, ogniochronne dla pożarów celulozowych oraz ochronne. Jak zwraca uwagę Henriette Eggen, globalny manager marketingu ds. infrastruktury Jotun:

Farby i powłoki stanowią niewielką część kosztu całej budowy obiektu, ale mają za to ogromny wpływ na wynik punktowy w ramach certyfikatów zielonego budownictwa. Dlatego z radością udostępniamy naszym klientom, działającym w prężnie rozwijającym się obszarze zielonego budownictwa, program Green Building Solutions oraz internetowy przewodnik Green Building Guide.

Więcej informacji na temat programu na specjalnej stronie uruchomionej przez Jotun.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie