a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweGdzie się liczą powłoki antymikrobowe?

Gdzie się liczą powłoki antymikrobowe?

Rynek powłok antymikrobowych wciąż doświadcza tendencji wzrostowej. Jak twierdzą jednak specjaliści, ważniejszym niż medycyna obszarem ich zastosowań mogą stać się wkrótce systemy wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

powłoki antymikrobowe

Fot. nguy1 / Foter.com / CC BY-SA

Obecnie rozwój rynku to zasługa przede wszystkim medycyny, gdzie powłoki antybakteryjne stosowane są na narzędziach medycznych, zapobiegając namnażaniu drobnoustrojów i chroniąc zdrowie i życie pacjentów. Ze względu jednak na spodziewane ograniczenia dotyczące wykorzystania srebra w USA i Europie wkrótce ważniejszym rynkiem zbytu dla powłok antymikrobowych mogą stać się systemy wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

Informacje te pochodzą od analityków Grand View Research. Dwa lata temu firma opracowała raport na temat rynku powłok antymikrobowych, prognozując jego rozwój do roku 2020. Zgodnie z nim w ciągu następnych czterech lat wartość rynku wzrośnie do 4,5 mld $.

Jako potencjalne obszary zastosowań w raporcie wymieniono m.in. usuwanie pleśni, systemy utrzymywania jakości powietrza, budownictwo, medycynę i branżę tekstylną. Najszybszy wzrost jest przewidywany dla systemów utrzymywania jakości powietrza (10,4% rocznie) oraz budownictwa (11,5%).

Źródło: coatingsworld.com