REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Forum NTM już za nami!

Fluorescencyjne farby proszkowe, nowe technologie przygotowania powierzchni oraz proszkowe zabezpieczenia antygraffiti – to tylko niektóre z zagadnień, o których posłuchać mogli uczestnicy tegorocznego Forum Nowoczesnych Technologii Malowania. Wydarzenie, organizowane przez firmę Ecoline, odbyło się w zeszłym tygodniu w Arłamowie.

Forum NTM Ecoline

Fot. arch. rynekfarb.pl

Uczestnicy tegorocznego Forum NTM spędzili trzy dni w hotelu Arłamów**** w samym sercu Bieszczad. Po pierwszym wieczorze z kolacją powitalną przyszedł czas na dwa intensywne dni, wypełnione prelekcjami zaproszonych gości. Wydarzenie, które potrwało od 4 do 6 września, otworzyli i zakończyli przedstawiciele Ecoline – organizatora Forum.

Nowe technologie, niestandardowe wykorzystania

Organizator wygłosił dwie prezentacje – o fluorescencyjnych farbach proszkowych oraz swojej nowej kabinie lakierniczej. Oprócz tego firma Ecopolifix opowiedziała o certyfikacie Qualisteelcoat, zaś inni goście uwagę poświęcili procesom przygotowania powierzchni: Alit zaprezentował nowe sposoby usuwania farby, Elhus opowiedział o procesach niskotemperaturowych, Chemetall – o przygotowaniu chemicznym powierzchni, zaś firma Poltech przedstawiła zalety technologii PantaTec, łączącej procesy odtłuszczania i śrutowania.

Goście wysłuchali również prelekcji o intrygującym tytule Niestandardowe wykorzystanie standardowych produktów w lakierniach proszkowych (firma Kiesow).

Forum NTM Ecoline

Fot. arch. rynekfarb.pl

Forum NTM Ecoline

Fot. arch. rynekfarb.pl

 

Wśród zaprezentowanych technologii znalazł się również system Polifluid optymalizujący dozowanie proszku dzięki wykorzystaniu azotu (firma Eurosider), Gema Magic System od Gemy do szybkiej zmiany koloru, przenośniki Power&Free od Futury oraz instalacje do malowania proszkowego marki Euroimpianti.

Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników opowiedział o zabezpieczeniu antygraffiti z wykorzystaniem powłok proszkowych, zaś firma Pamech – o czyszczeniu suchym lodem. Mowa była także o doborze oprzyrządowania do kontroli powłok (Eurotom) oraz o technologiach Alufinish wykorzystywanych na liniach Ecoline.

Wiedza i kontakty biznesowe

Po części oficjalnej forum goście mieli szansę na nawiązanie kontaktów, indywidualne rozmowy biznesowe oraz wymianę informacji w Strefie Spotkań. O dobrych humor uczestników organizatorzy zadbali również, proponując wieczorny program – pokaz magii w wykonaniu Iżulionisty Pan Li oraz imprezę z DJ-em.

Forum NTM Ecoline

Fot. arch. Ecoline

Forum NTM po raz kolejny okazało się doskonałą platformą zarówno do zaprezentowania nowych technologii związanych z malowaniem proszkowym, jak i wymiany wiedzy oraz nawiązania kontaktów biznesowych. Wydarzenie organizowane przez Ecoline zyskuje na znaczeniu i staje się jedną z ważniejszych imprez branży lakierniczej.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA