REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta: 60 000 sprzedanych spektrofotometrów

Firma Axalta Coating Systems ogłosiła, że sprzedała już 60 000 swoich spektrofotometrów. 10 000 spektrofotometrów sprzedanych zostało tylko w ciągu ostatnich 15 miesięcy. Wyniki pokazują, że technologia cyfrowa w dziedzinie napraw lakierniczych coraz bardziej się liczy.

Axalta Coating Systems spektrofotometry

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Jak wyjaśnia dr Martin Wulf, Colour and Technical Manager for Refinish Systems w rejonie EMEA Axalta Coating Systems:

Zastosowanie technologii cyfrowej w procesie dopasowania koloru to globalny trend, zapoczątkowany 25 lat temu. Axalta była wtedy jednym z pierwszych producentów farb, który oferował tego typu cyfrowe narzędzie wraz z oprogramowaniem.

Dobór koloru z technologią cyfrową jest bardzo prosty. Wystarczy rozpoznać kolor lakieru na karoserii przy pomocy spektrofotometru, który przesyła wynik do bazy danych Axalty, a następnie poczekać, aż oprogramowanie wybierze najbardziej odpowiednią z ponad 200 000 formuł. Cały proces jest dokładny, efektywny i opłacalny.

Zdaniem zarządu Axalty tak świetne wyniki sprzedaży spektrofotometrów to dopiero początek. Spodziewa się, że w najbliższych latach coraz więcej warsztatów korzystać będzie z dobrodziejstw technologii cyfrowej.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA