REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ferro przejmuje Nubiolę

Firma Ferro Corporation podpisała umowę o przejęciu hiszpańskiego producenta pigmentów Nubiola Pigmentos.

Ferro Nubiola

Fot. arch. Nubiola

Zakup kosztował Ferro 146 milionów €. Transakcja zostanie ostatecznie zamknięta w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Nubiola to producent specjalistycznych pigmentów nieorganicznych, największy na świecie wytwórca ultramaryny do barwienia tworzyw sztucznych i materiałów budowlanych. Szczycąca się ponad 100-letnią tradycją firma ma swoją siedzibę w Barcelonie, ale posiada także zakłady w Kolumbii, Rumunii, Indiach i Chinach. Jej produkty dostępne są w sprzedaży w ponad 80 krajach.

Peter Thomas, prezes Ferro, cieszy się z powiększenia oferty swojej firmy i rozszerzenia strefy wpływów. Dodaje również, że produkty Nubioli – przeznaczone głównie do stosowania w przemyśle tworzyw sztucznych – świetnie uzupełnią linię pigmentów nieorganicznych Ferro, ukierunkowaną na farby i powłoki.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA