a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętoweFarby przeciwporostowe na konferencji w Göteborgu

Farby przeciwporostowe na konferencji w Göteborgu

We wrześniu w szwedzkim Göteborgu odbędzie się ważne wydarzenie poświęcone technologiom przeciwporostowym – International Antifouling Conference 2023. Jeszcze do końca marca trwa nabór zgłoszeń na konferencję.

Fot. NordicNomad / pixabay.com

Organizatorami konferencji International Antifouling Conference są I-Tech AB – twórcy innowacyjnej technologii przeciwporostowej Selektope – oraz RISE (Research Institutes of Sweden). Wydarzenie będzie doskonałą platformą do dyskusji o wyzwaniach, nowych technologiach i podejściach w zakresie walki z porastaniem.

Wydarzenia szczególnie potrzebne

Dążenia do dekarbonizacji branży morskiej oraz warunki środowiskowe sprzyjające niestety rozwojowi inwazyjnych gatunków morskich (rosnąca temperatura wód oceanicznych i przybrzeżnych) sprawiają, że temat ochrony przeciwporostowej coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Dlatego tak bardzo potrzebne są wydarzenia takie jak International Antifouling Conference. Jak mówi dr Markus Hoffmann, dyrektor techniczny w I-Tech:

Konferencja ta zapewnia niezwykle potrzebną platformę spotkania społeczności R&D z branży farb morskich, tym bardziej, że w wydarzeniu udział biorą zarówno przedstawiciele środowiska akademickiego, jak i użytkownicy końcowi. Będą oni mieć możliwość wymienienia się cennymi uwagami.

Powłoki typu antifouling są obecnie najskuteczniejszą linią obrony przed porastaniem. Dlatego dr Hoffmann podkreśla, że w obecnych czasach posiadanie platformy do dyskusji oraz czerpania inspiracji poprzez poznawanie nowych rozwiązań zapewniających niezawodność farb przeciwporostowych jest szczególnie ważne.

Trwa nabór referatów

Konferencja odbędzie się w dniach 13-14 września w Göteborgu, w legendarnym rejonie Eriksberg z dawną stocznią. Sponsorami wydarzenia są Stena Teknik i Lanxess, zaś referaty przewodnie wygłoszą przedstawiciele Jotun, Stolt Tankers, Hapag Lloyd, Arxada oraz Florida Institute of Technology.

Obecnie przyjmowane są zgłoszenia referatów. Nabór trwa jeszcze tylko kilka dni – do 31 marca. Więcej informacji znaleźć można na stronie International Antifouling Conference 2023.

Źródło: coatingsworld.com