REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby przeciwporostowe do 2021 – MarketsandMarkets

Rynek farb przeciwporostowych ma przed sobą okres intensywnego rozwoju. Zgodnie z prognozami analityków MarketsandMarkets…

farby przeciwporostowe rynek raport

Fot. Rafikk / Wikimedia Commons

…w roku 2021 osiągnie on wartość 9,22 mld $. Oznacza to, że w latach 2016-2021 będzie rósł w tempie 8,6% rocznie. Tak dynamiczny rozwój to zasługa przede wszystkim dużego zapotrzebowania ze strony przemysłu stoczniowego.

Najszybciej rozwijającym się segmentem zastosowań farb przeciwporostowych są statki żeglugowe. To równocześnie sektor, któremu odpowiada największy udział w rynku, i to prawdopodobnie do roku 2021 się nie zmieni.

Autorzy raportu podzielili farby przeciwporostowe na produkty na bazie miedzi, samopolerujące kompolimery, powłoki hybrydowe oraz inne. W roku 2015 największym sektorem rynku były farby oparte na miedzi.

W ujęciu geograficznym natomiast największy udział w rynku ma rejon Azji i Pacyfiku. Jest to zasługa dużej liczby statków budowanych obecnie w tej części świata. Największą sprzedaż farb przeciwporostowych notują Chiny, Korea i Japonia, a w najbliższym czasie może ona jeszcze wzrosnąć, ze względu na niskie ceny surowców, tanią siłę roboczą oraz wprowadzanie nowych, innowacyjnych produktów.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA