a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby przeciwporostowe do 2021 – MarketsandMarkets

Farby przeciwporostowe do 2021 – MarketsandMarkets

Rynek farb przeciwporostowych ma przed sobą okres intensywnego rozwoju. Zgodnie z prognozami analityków MarketsandMarkets…

farby przeciwporostowe rynek raport

Fot. Rafikk / Wikimedia Commons

…w roku 2021 osiągnie on wartość 9,22 mld $. Oznacza to, że w latach 2016-2021 będzie rósł w tempie 8,6% rocznie. Tak dynamiczny rozwój to zasługa przede wszystkim dużego zapotrzebowania ze strony przemysłu stoczniowego.

Najszybciej rozwijającym się segmentem zastosowań farb przeciwporostowych są statki żeglugowe. To równocześnie sektor, któremu odpowiada największy udział w rynku, i to prawdopodobnie do roku 2021 się nie zmieni.

Autorzy raportu podzielili farby przeciwporostowe na produkty na bazie miedzi, samopolerujące kompolimery, powłoki hybrydowe oraz inne. W roku 2015 największym sektorem rynku były farby oparte na miedzi.

W ujęciu geograficznym natomiast największy udział w rynku ma rejon Azji i Pacyfiku. Jest to zasługa dużej liczby statków budowanych obecnie w tej części świata. Największą sprzedaż farb przeciwporostowych notują Chiny, Korea i Japonia, a w najbliższym czasie może ona jeszcze wzrosnąć, ze względu na niskie ceny surowców, tanią siłę roboczą oraz wprowadzanie nowych, innowacyjnych produktów.

Źródło: pcimag.com