REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby proszkowe – raport 2014-2020

Rynek farb proszkowych kwitnie. Inwestorzy przekonali się, że w dobie surowych przepisów związanych z ekologią i emisją LZO ten rodzaj farb to bardzo praktyczna opcja, i zdaniem analityków Grand View Research przełoży się to na wyniki finansowe.

farby proszkowe

Fot. svilen001 (freeimages.com)

W roku 2020 wartość światowego rynku farb proszkowych ma już wynieść 12,48 mld $, zaś zapotrzebowanie na nie przekroczy 3 mld ton. Oznacza to, że w latach 2014-2020 rynek ten czeka wzrost na poziomie 7,2%.

Tendencji tej sprzyjają przede wszystkim regulacje i rozporządzenia proekologiczne, takie jak REACH, i coraz ostrzejsze ograniczenia emisji LZO. Farby proszkowe to przyjazne środowisku rozwiązanie stosowane coraz częściej w motoryzacji, przemyśle, przy produkcji różnego rodzaju urządzeń oraz dóbr konsumpcyjnych, które pochłaniają najwięcej tego typu farb (437,3 tysięcy ton w 2013 roku). Jeśli chodzi o branżę meblarską, zużycie farb proszkowych w 2013 było tam stosunkowo niewielkie, ale w ciągu najbliższych sześciu lat ma znacznie wzrosnąć (o 7,6%).

Pod względem geograficznym największy rynek to Azja i Pacyfik i to się nie zmieni – przeciwnie, do roku 2020 rejon ten wciąż będzie rozwijał się najszybciej, zgodnie z prognozami w tempie 8,5%. Europa i Ameryka Północna także się liczą, ale stopniowo będą tracić udziały na rzecz obszarów rozwijających się, takich jak Ameryka Południowa czy właśnie Azja.

Najważniejsi producenci farb proszkowych na świecie to AkzoNobel, Sherwin Williams i PPG, którym przypada łącznie ok. 25% dochodów z globalnej sprzedaży tego rodzaju farb. Inni istotni gracze na rynku to DuPont (Axalta Coating Systems), BASF, Valspar i Nippon Paints.

Raport kupić można na stronie Grand View Research.

Źródło: Grand View Research

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA