a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby Nippon Paint z nagrodą od rządu Japonii

Farby Nippon Paint z nagrodą od rządu Japonii

Seria farb okrętowych LF-Sea od Nippon Paint, które zmniejszają opór podczas ruchu statku w wodzie, a tym samym pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla, została doceniona przez japoński rząd. Firma otrzymała za nią specjalną nagrodę za działania na rzecz walki z globalnym ociepleniem.

Nippon Paint nagroda rząd Japonii

Fot. kliempictures / pixabay.com

Seria farb okrętowych LF-Sea otrzymała Nagrodę Japońskiego Rządu za Działania na rzecz Zapobiegania Globalnemu Ociepleniu (Japanese Government Award for Global Warming Prevention Activity).

Realne korzyści

Jury przyznające nagrodę doceniło fakt, że farba od Nippon Paint zmniejsza opór statku w wodzie, co skutkuje mniejszym zużyciem paliwa oraz ograniczoną emisją dwutlenku węgla do środowiska. Jak skomentował prezes firmy, Seiichiro Shirahata:

W związku z ograniczeniami emisji dwutlenku węgla przez statki, wchodzącymi w życie od stycznia, bardzo cieszymy się z nagrody. Jury doceniło znaczenie naszej technologii powłokowej, która w tak znacznym stopniu pomaga ograniczyć emisję CO2 oraz wpływ statków na środowisko.

Jak dodał prezes, systemy monitorujące stan kadłuba potwierdzają, że powłoka LF-Sea przynosi klientom realne korzyści w zestawieniu z dostępnymi na rynku rozwiązaniami.

Zainspirowane przez tuńczyki

Innowacyjne farby z serii LF-Sea są oparte na technologii hydrożelowej zainspirowanej przez… tuńczyki. Odpowiednia struktura powierzchniowa skóry pomaga tym rybom gładko poruszać się w wodzie. Inspiracja okazała się strzałem w dziesiątkę – operatorzy statków, którzy zastosowali powłokę Nippon Paint, zanotowali zużycie paliwa mniejsze o 4-10% w porównaniu ze standardowymi farbami przeciwporostowymi.

Nic więc dziwnego, że nowinka technologiczna od Nippon Paint cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Od czerwca 2019 farba zastosowana została na ponad 2900 statkach.

Źródło: coatingsworld.com