REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Test LuminUltra natychmiast wykrywa mikroby w farbie

Zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi, im mniej środków antymikrobowych w farbach, tym lepiej. Jednak często już na etapie produkcji dochodzi do skażenia materiału i rozwoju mikrobów, zwłaszcza w przypadku farb wodorozcieńczalnych. Sanitized we współpracy z firmą LuminUltra znaleźli rozwiązanie tego problemu – prosty test, który natychmiast wykryje skażenie.

Sanitized mikroby farba

Fot. arch. Sanitized

Sanitized Preservation AG, ekspert w dziedzinie antymikrobowego zabezpieczenia farb i powłok na etapie ich produkcji, przechowywania i użytkowania, znalazł sposób, jak przekuć rynkowy trend w nową usługę. We współpracy z LuminUltra Technologies, firmą specjalizującą się w ocenie zagrożenia mikrobowego, opracował specjalny test.

Wynik w ciągu kilku minut

Długi okres oczekiwania na wyniki testów laboratoryjnych to już przeszłość. Nowy test daje nam odpowiedź, czy farba została skażona, w ciągu zaledwie kilku minut. A czas jest w tym przypadku kluczowy, bowiem bakterie i grzyby namnażają się w zastraszającym tempie. Jeśli wykryjemy ich obecność odpowiednio wcześnie, wystarczy nam mniejsza ilość biocydów, by pozbyć się skażenia.

Badanie opiera się na ilości ATP (trójfosforanu adenozyny) w materiale, dlatego dostarcza nam konkretnych informacji na temat intensywności skażenia. A mając tę informację, możemy wykorzystać dokładnie taką ilość dodatku antymikrobowego, jaka potrzebna jest, by pozbyć się mikrobów.

Minimalne dawki zgodne z certyfikatami

Nowinka technologiczna od Sanitized i LuminUltra pozwala świadomym producentom ograniczyć stosowanie biocydów, dostosowując się do wymogów certyfikatów ekologicznych, takich jak Blauer Engel w Niemczech czy Green Label w Chinach. Jak komentuje David Tierney, dyrektor generalny Sanitized Preservation AG:

Sanitized Preservation wspiera branżę w opracowywaniu optymalnych rozwiązań – farb wodorozcieńczalnych, które zawierają minimalną dawkę dodatków antymikrobowych stosowanych do ich ochrony przed bakteriami i grzybami.

Źródło: Sanitized

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA