a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTest LuminUltra natychmiast wykrywa mikroby w farbie

Test LuminUltra natychmiast wykrywa mikroby w farbie

Zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi, im mniej środków antymikrobowych w farbach, tym lepiej. Jednak często już na etapie produkcji dochodzi do skażenia materiału i rozwoju mikrobów, zwłaszcza w przypadku farb wodorozcieńczalnych. Sanitized we współpracy z firmą LuminUltra znaleźli rozwiązanie tego problemu – prosty test, który natychmiast wykryje skażenie.

Sanitized mikroby farba

Fot. arch. Sanitized

Sanitized Preservation AG, ekspert w dziedzinie antymikrobowego zabezpieczenia farb i powłok na etapie ich produkcji, przechowywania i użytkowania, znalazł sposób, jak przekuć rynkowy trend w nową usługę. We współpracy z LuminUltra Technologies, firmą specjalizującą się w ocenie zagrożenia mikrobowego, opracował specjalny test.

Wynik w ciągu kilku minut

Długi okres oczekiwania na wyniki testów laboratoryjnych to już przeszłość. Nowy test daje nam odpowiedź, czy farba została skażona, w ciągu zaledwie kilku minut. A czas jest w tym przypadku kluczowy, bowiem bakterie i grzyby namnażają się w zastraszającym tempie. Jeśli wykryjemy ich obecność odpowiednio wcześnie, wystarczy nam mniejsza ilość biocydów, by pozbyć się skażenia.

Badanie opiera się na ilości ATP (trójfosforanu adenozyny) w materiale, dlatego dostarcza nam konkretnych informacji na temat intensywności skażenia. A mając tę informację, możemy wykorzystać dokładnie taką ilość dodatku antymikrobowego, jaka potrzebna jest, by pozbyć się mikrobów.

Minimalne dawki zgodne z certyfikatami

Nowinka technologiczna od Sanitized i LuminUltra pozwala świadomym producentom ograniczyć stosowanie biocydów, dostosowując się do wymogów certyfikatów ekologicznych, takich jak Blauer Engel w Niemczech czy Green Label w Chinach. Jak komentuje David Tierney, dyrektor generalny Sanitized Preservation AG:

Sanitized Preservation wspiera branżę w opracowywaniu optymalnych rozwiązań – farb wodorozcieńczalnych, które zawierają minimalną dawkę dodatków antymikrobowych stosowanych do ich ochrony przed bakteriami i grzybami.

Źródło: Sanitized