REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby Lakiery Powłoki – pierwszy semestr studiów za nami

Zakończył się pierwszy semestr studiów na kierunku „Wyroby Lakierowe: Technologia i Zastosowanie” – pierwszych w Polsce studiów podyplomowych poświęconych farbom i lakierom. Zajęcia, które odbywały się na Politechnice Krakowskiej, prowadzili profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Wyroby Lakierowe studiaStudia podyplomowe, będące wspólną inicjatywą Politechniki Krakowskiej, ICHEMAD-Profarb Gliwice oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem, rozpoczęły się w kwietniu i trwają dwa semestry. Właśnie dobiegł końca pierwszy z nich.

W trakcie kilku tygodni zajęć uczestnicy kursu zapoznali się z chemicznymi i technologicznymi podstawami polimerów powłokotwórczych pod okiem prof. dra Dariusza Bogdała z Politechniki Krakowskiej, a także, za sprawą pana Józefa Kozieła z ICHEMAD-Profarb, poznali podstawowe definicje i historię farb oraz systematykę wyrobów lakierowych. Zagadnienia dotyczące składu farb przybliżali im dr hab. Małgorzata Zubielewicz z Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Gliwicach oraz Robert Styrzyński z Evonik Resource Efficiency GmbH, natomiast o mechanizmach tworzenia się powłok oraz projektowaniu receptur opowiedział im prof. dr Thomas Brock z niemieckiego Uniwersytetu Technicznego Technologii Farb w Krefeld.

Prócz tego studenci mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat podstawowych grup farb i lakierów, zarówno jeśli chodzi o wyroby dekoracyjne, jak i przemysłowe. Zagadnienia te przybliżyli im dr hab. Małgorzata Zubielewicz, dr Thomas Brock oraz pan Bogdan Cząstka z PPG Deco Polska i dr Agnieszka Królikowska z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie.

W kolejnym semestrze uczestnicy kursu dowiedzą się więcej m.in. o produkcji oraz badaniach farb, ale również strategiach biznesowych i sprzedaży. Pierwsi absolwenci studiów uzyskają kompleksową wiedzę na temat branży oraz będą doskonale przygotowani w obszarach zarówno teorii, jak i zagadnień praktycznych związanych z wytwarzaniem, testowaniem oraz stosowaniem farb i lakierów.

Wyroby Lakierowe studiaStudia „Wyroby Lakierowe: Technologia i Zastosowanie” to wspólny projekt Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej oraz ICHEMAD-Profarb Gliwice przy współpracy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem. Na zakończenie słuchacze otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Politechniki Krakowskiej. Studia trwają dwa semestry.
Ze względu na bardzo duże zainteresowanie planowana jest kolejna edycja w przyszłym roku. Więcej informacji na stronie www.studiafarby.pk.edu.pl.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
33%
67%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA