a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Farby Jotun na moście Hålogaland

Otwarty niedawno most Hålogaland w Narvik w Norwegii to najdłuższy most wiszący na kole podbiegunowym. Do jego zabezpieczenia wykorzystane zostały farby antykorozyjne Jotun.

Jotun most Hålogaland

Fot. TorbjørnS / Wikimedia Commons

Farby z linii Jotun Protective zapewnią mostowi Hålogaland długotrwałą ochronę antykorozyjną w trudnych warunkach na kole podbiegunowym. Jakie to warunki? Temperatury, które na przestrzeni roku mogą się różnić nawet o 40° oraz wiatr o prędkości nawet ponad 120 km/h.

Norweski Golden Gate

Most ma długość 1533 m i rozciąga się nad fiordem Romsbak. Przez obiekt biegnie główna krajowa droga E6 z północy na południe, dzięki czemu łączy on lokalne ośrodki Narvik i Bjerkvik. Koszt budowy wyniósł 3,5 mld NOK (418 mln $).

Most, który posiada dwie wieże o wysokości 179 m nad poziomem wody oraz pokład o długości 1145 m, jest porównywany z Golden Gate w San Francisco. W trwającej pięć lat budowie brało udział ponad 900 pracowników.

Jotun zapewnia ochronę na lata

Jak wyjaśnia Hege Karset Bjorgum, globalny dyrektor ds. konceptu w dziale infrastruktury Jotun, w ścisłej współpracy z China Railway Shanhaiguan Bridge Group Jotun dostarczył i zastosował wysokiej jakości powłoki ochronne na wszystkich 30 sekcjach mostu. Proces aplikacji trwał 10 miesięcy. Unikatowa farba na stal Jotamastic zapewni mostowi ochronę w trudnych warunkach, umożliwiając mu pełnienie swojego zadania – poprawianie komunikacji i łączenie społeczności.

Źródło: coatingsworld.com

Dowiedz się więcej o firmie