REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby Jotun na moście Hålogaland

Otwarty niedawno most Hålogaland w Narvik w Norwegii to najdłuższy most wiszący na kole podbiegunowym. Do jego zabezpieczenia wykorzystane zostały farby antykorozyjne Jotun.

Jotun most Hålogaland

Fot. TorbjørnS / Wikimedia Commons

Farby z linii Jotun Protective zapewnią mostowi Hålogaland długotrwałą ochronę antykorozyjną w trudnych warunkach na kole podbiegunowym. Jakie to warunki? Temperatury, które na przestrzeni roku mogą się różnić nawet o 40° oraz wiatr o prędkości nawet ponad 120 km/h.

Norweski Golden Gate

Most ma długość 1533 m i rozciąga się nad fiordem Romsbak. Przez obiekt biegnie główna krajowa droga E6 z północy na południe, dzięki czemu łączy on lokalne ośrodki Narvik i Bjerkvik. Koszt budowy wyniósł 3,5 mld NOK (418 mln $).

Most, który posiada dwie wieże o wysokości 179 m nad poziomem wody oraz pokład o długości 1145 m, jest porównywany z Golden Gate w San Francisco. W trwającej pięć lat budowie brało udział ponad 900 pracowników.

Jotun zapewnia ochronę na lata

Jak wyjaśnia Hege Karset Bjorgum, globalny dyrektor ds. konceptu w dziale infrastruktury Jotun, w ścisłej współpracy z China Railway Shanhaiguan Bridge Group Jotun dostarczył i zastosował wysokiej jakości powłoki ochronne na wszystkich 30 sekcjach mostu. Proces aplikacji trwał 10 miesięcy. Unikatowa farba na stal Jotamastic zapewni mostowi ochronę w trudnych warunkach, umożliwiając mu pełnienie swojego zadania – poprawianie komunikacji i łączenie społeczności.

Źródło: coatingsworld.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA