REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby do drewna w Europie do 2019 – raport TechNavio

Firma TechNavio przygotowała raport o sytuacji rynku farb do drewna w Europie. Zgodnie z oszacowaniami analityków rynek ten w latach 2014-2019 będzie rósł w tempie…

farby do drewna

Fot. linder6580 / freeimages.com

…5,71% rocznie. Czynnikiem sprzyjającym sprzedaży produktów do drewna jest przede wszystkim dynamiczny rozwój gospodarczy krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Tym zaś, co wstrzymuje rozwój rynku są głównie zmienne ceny surowców oraz surowe regulacje prawne związane z ochroną środowiska.

Farby do drewna to produkty oparte na różnych żywicach: akrylowych, aminowych, poliestrowych, poliuretanowych czy nitrocelulozowych. Stosowane są przede wszystkim do malowania mebli, tarasów, podłóg drewnianych oraz stolarki budowlanej. Autorzy raportu podzielili je na cztery grupy pod kątem technologii, na jakiej są oparte: produkty rozpuszczalnikowe, wodorozcieńczalne, sieciowane radiacyjnie oraz proszkowe. Uwzględnili oni zarówno farby profesjonalne, jak i do użytku DIY (do-it-yourself). Raport nie dotyczy za to produktów do konserwacji drewna, takich jak impregnaty.

Oprócz szans i wyzwań europejskiego rynku farb do drewna w raporcie wymieniono również najważniejszych producentów tego typu produktów. Szczególnie cieszy obecność wśród nich naszej rodzimej Śnieżki. Trafiła ona tym samym do grona takich farbiarskich gigantów jak AkzoNobel, DAW, Jotun, PPG Industries, Tikkurila oraz Valspar.

Źródło: TechNavio

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA