a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby Axalta na ekologicznym budynku w Belgii

Farby Axalta na ekologicznym budynku w Belgii

Farby proszkowe firmy Axalta Coating Systems zostały wykorzystane przy budowie nowej siedziby Brussels Environment. To obecnie jeden z najbardziej prestiżowych i przyjaznych dla środowiska budynków w Belgii.

Axalta

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Farby proszkowe firmy Axalta Coating Systems, wiodącego globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych, zostały zastosowane we wnętrzach oraz na zewnątrz nowej siedziby Brussels Environment – rządowej organizacji odpowiedzialnej za środowisko i energię – w Brukseli, w Belgii.

Brussels Environment zajmuje się programami, które mają ograniczyć powstawanie odpadów I usprawnić zarządzanie nimi. Ta rządowa organizacja dba o jakość powietrza, wody i gleby oraz ograniczenie hałasu i zachowanie biozróżnorodności w regionie zamieszkanym przez ponad milion osób. Wydaje zezwolenia dotyczące środowiska oraz opracowuje i wspiera projekty edukacyjne, a także zajmuje się działalnością w zakresie budowy zgodnej z wymaganiami środowiska.

Konstrukcję budynku zaprojektowały firmy architektoniczne Philipee Samyn & Partners oraz Cepezed. Budynek miał stać się krajowym i międzynarodowym przykładem odpowiedzialności w ochronie środowiska, dlatego przy tworzeniu projektu położono nacisk na ekologię. Dla przykładu – nad głównym atrium umieszczono szklaną kopułę, aby wychwytywane przez nie ciepło zostało ponownie wykorzystywane. Do pokrycia zewnętrznej fasady i ścian wewnętrznych posłużyły przyjazne dla środowiska farby proszkowe Axalta. Jan Brugman, Kierownik Segmentu Architektonicznego dla działalności Axalta w zakresie farb proszkowych na kraje Beneluksu, powiedział:

Pracowaliśmy z Kyotec Belgo Metal przy fasadach zewnętrznych, które pokryliśmy wysokiej jakości poliestrem do zastosowań architektonicznych RAL 9005 w wykończeniu matowym i półpołysku. Jeśli chodzi o ściany wewnętrzne, które zostały pokryte tym samym produktem wysokiej jakości do zastosowań zewnętrznych RAL 9003 w wykończeniu matowym, współpracowaliśmy z Sapa Aluminium B.V. w Hoogezand. Wykończony budynek wygląda fantastycznie i – co najważniejsze – jest wierny wszystkim założeniom i zasadom swojego inwestora.

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Więcej informacji dotyczących powłok proszkowych Axalta znaleźć można na stronie www.powder.axaltacs.com.

Źródło: Axalta Coating Systems

Dowiedz się więcej o firmie