REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby Axalta na ekologicznym budynku w Belgii

Farby proszkowe firmy Axalta Coating Systems zostały wykorzystane przy budowie nowej siedziby Brussels Environment. To obecnie jeden z najbardziej prestiżowych i przyjaznych dla środowiska budynków w Belgii.

Axalta

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Farby proszkowe firmy Axalta Coating Systems, wiodącego globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych, zostały zastosowane we wnętrzach oraz na zewnątrz nowej siedziby Brussels Environment – rządowej organizacji odpowiedzialnej za środowisko i energię – w Brukseli, w Belgii.

Brussels Environment zajmuje się programami, które mają ograniczyć powstawanie odpadów I usprawnić zarządzanie nimi. Ta rządowa organizacja dba o jakość powietrza, wody i gleby oraz ograniczenie hałasu i zachowanie biozróżnorodności w regionie zamieszkanym przez ponad milion osób. Wydaje zezwolenia dotyczące środowiska oraz opracowuje i wspiera projekty edukacyjne, a także zajmuje się działalnością w zakresie budowy zgodnej z wymaganiami środowiska.

Konstrukcję budynku zaprojektowały firmy architektoniczne Philipee Samyn & Partners oraz Cepezed. Budynek miał stać się krajowym i międzynarodowym przykładem odpowiedzialności w ochronie środowiska, dlatego przy tworzeniu projektu położono nacisk na ekologię. Dla przykładu – nad głównym atrium umieszczono szklaną kopułę, aby wychwytywane przez nie ciepło zostało ponownie wykorzystywane. Do pokrycia zewnętrznej fasady i ścian wewnętrznych posłużyły przyjazne dla środowiska farby proszkowe Axalta. Jan Brugman, Kierownik Segmentu Architektonicznego dla działalności Axalta w zakresie farb proszkowych na kraje Beneluksu, powiedział:

Pracowaliśmy z Kyotec Belgo Metal przy fasadach zewnętrznych, które pokryliśmy wysokiej jakości poliestrem do zastosowań architektonicznych RAL 9005 w wykończeniu matowym i półpołysku. Jeśli chodzi o ściany wewnętrzne, które zostały pokryte tym samym produktem wysokiej jakości do zastosowań zewnętrznych RAL 9003 w wykończeniu matowym, współpracowaliśmy z Sapa Aluminium B.V. w Hoogezand. Wykończony budynek wygląda fantastycznie i – co najważniejsze – jest wierny wszystkim założeniom i zasadom swojego inwestora.

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Więcej informacji dotyczących powłok proszkowych Axalta znaleźć można na stronie www.powder.axaltacs.com.

Źródło: Axalta Coating Systems

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA