a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneFarby AkzoNobel dla boiska Fundacji Cruijffa w Brazylii

Farby AkzoNobel dla boiska Fundacji Cruijffa w Brazylii

Dzieci z upośledzeniami wzroku będą mogły od teraz czerpać radość z uprawiania sportu dzięki nowemu boisku powstałemu w Brazylii z inicjatywy Fundacji Cruijffa. Elementy obiektu zostały zabezpieczone farbami AkzoNobel.

AkzoNobel Fundacja Cruijffa Brazylia

Fot. arch. AkzoNobel

Boisko, ufundowane przez Fundację Cruijffa, powstało we współpracy z organizacją Urece wspierającą osoby upośledzone wzrokowo. Zlokalizowany w Rio de Janeiro, jest to już 38. obiekt sportowy otwarty przez Fundację Cruijffa poza granicami Holandii. Oficjalnego otwarcia dokonała holenderska Minister Sportu, Edith Schippers.

Założona przez słynnego holenderskiego piłkarza Johana Cruijffa, Fundacja Cruyffa umożliwia tysiącom dzieci na całym świecie uprawianie sportu. Obiekty określane jako Special Cruyff Courts są przeznaczone dla dzieci z upośledzeniami i posiadają szereg udogodnień ułatwiających małym sportowcom poruszanie się, oddziałujących na inne zmysły – słuchu czy dotyku.

AkzoNobel to partner Fundacji Cruijffa i preferowany dostawca farb do malowania powstających w ramach jej działalności obiektów sportowych. Firma współpracowała z fundacją już m.in. przy budowie boisk w Holandii, Hiszpanii, Argentynie i Indiach.

Źródło: AkzoNobel