REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farba kamienna firmy Tikkurila

Kamienna powłoka na fasadzie budynku lub jako element dekoracyjny wnętrza to bardzo eleganckie, ale niestety i kosztowne rozwiązanie. Alternatywą dla niego ma być kamienna farba Tikkurila.

farba kamienna

Fot. arch. Tikkurila

Opracowana według technologii Janiego Rutanena powłoka zawiera drobiny naturalnych skał. Posiada teksturę prawdziwego kamienia, dzięki czemu fasada do złudzenia przypomina kamienny mur.

Równocześnie jednak dzięki obecności barwników produkt ten jest dostępny w różnych ciekawych odcieniach. Zostały one zaczerpnięte wprost z fińskiego krajobrazu – czerwony granit z Taivassalo, czarne gabro z Hyvinkää, szary granit z Kalanti i jasny wapień z Parainen. Prócz tego jasny wapień oraz szary granit są dostępne w 25 dodatkowych wariantach kolorystycznych do zastosowań zewnętrznych i 25 do stosowania wewnątrz. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że powłoka nie gwarantuje doskonałego krycia – spod jej warstwy przebijać będzie podłoże, dlatego warto je pokryć wcześniej gruntem w zbliżonym do samej farby odcieniu.

Kamienną farbę stosować można na przykład na cokołach, murach, balkonach. Sprawdza się też jako element wystroju, na przykład na ścianach, podmurówce komina lub na zewnętrznych elementach kominka. Jej aplikacja jest prosta – można to robić przy pomocy pacy lub natryskowo.

Powłoka kamienna do zastosowań zewnętrznych jest częścią linii farb elewacyjnych Finngard (Finngard Stone), zaś produkt do wnętrz jest dostępny pod nazwą Tunto Stone lub Tunto Kivi. Więcej informacji na temat tej technologii znaleźć można na stronach Tikkurila, zaś wszystkie kolory kamiennej farby znaleźć można tutaj i tutaj.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA