a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweEuropejsko-amerykańskie przejęcie w branży wydobywczej

Europejsko-amerykańskie przejęcie w branży wydobywczej

Jeden z europejskich koncernów kupił dużego amerykańskiego producenta materiałów dla branży wydobywczej. W ten sposób zamierza umocnić swoją pozycję w sektorze, który dynamicznie się rozwija między innymi za sprawą samochodów elektrycznych.

Fot. arch. Sika

Sika dokonała zakupu Thiessen Team USA – amerykańskiego wytwórcy betonu natryskowego oraz materiałów do cementacji dla branży górniczej. Firma zaopatruje dostawców m.in. minerałów niezbędnych dla rosnącej branży pojazdów elektrycznych.

Oferty silnie komplementarne

Beton natryskowy oraz technologie cementacji dostarczane przez Thiessen pozwalają usprawnić operacje wydobycia minerałów. Firma zbudowała dobre relacje z największymi klientami z branży wydobywczej oraz zyskała doskonałą reputację wśród klientów. Jak komentuje Christoph Ganz, dyrektor regionu Americas w Sika:

Przejęcie Thiessen daje nam możliwość rozwoju w branży wydobywczej w USA oraz zapewnia Sika silniejszą obecność w sektorze górniczym w całym regionie amerykańskim. Oferty Sika i Thiessen są silnie komplementarne, a razem stwarzają istotne możliwości sprzedażowe.

Thiessen Team USA posiada dwa zakłady produkcyjne położone strategicznie w pobliżu dużych kopalni na zachodzie Stanów Zjednoczonych, wydobywających m.in. minerały niezbędne do produkcji baterii. W związku z dynamicznym rozwojem sektora pojazdów elektrycznych w USA zapotrzebowanie na te materiały będzie rosło.

Zrównoważone wydobycie

Technologie Sika stwarzają duże możliwości w związku z coraz większym naciskiem na zrównoważone wydobycie. Opracowany przez firmę beton bezcementowy wykorzystywany jako podsadzka szybów w największej na świecie kopalni rudy żelaza w Szwecji zostanie wprowadzony na rynek również w całym regionie amerykańskim.

Źródło: Sika