a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiEuropejski producent sprzedaje fabrykę w Niemczech

Europejski producent sprzedaje fabrykę w Niemczech

Niemiecki koncern chemiczny uczynił pierwszy krok w kierunku odłączenia jednego ze swoich oddziałów. Sprzedał właśnie swoją fabrykę chlorku cyjanurowego w Niemczech.

Fot. arch. Evonik

Sprzedaż swojego zakładu Lülsdorf w Niemczech oraz powiązanej z nim jednostki specjalizującej się w produkcji i sprzedaży chlorku cyjanurowego z siedzibą w niemieckim Wesseling ogłosiła firma Evonik. Przejdą one w ręce International Chemical Investors Group (ICIG). Kwota transakcji nie została ujawniona.

Godny zaufania inwestor

Fabryka Lülsdorf to ważna część linii biznesowej Functional Solution w ramach oddziału Performance Materials, który Evonik zamierza odłączyć, skupiając się na innych jednostkach firmy. Jak mówi Christian Kullmann, prezes rady wykonawczej Evonik:

Potrzebowaliśmy godnego zaufania inwestora, który ma możliwości i chęć efektywnie rozwijać potencjał Lülsdorf, a to właśnie oferuje ICIG. Dla Evonik oznacza to pierwszy krok na drodze do planowanego odłączenia trzech biznesów w ramach naszego oddziału Performance Materials. Dla samego zakładu, jego pracowników oraz miasta Niederkassel sprzedaż będzie natomiast drogą do dalszego rozwoju.

Również dr Achim Riemann, dyrektor zarządzający ICIG, cieszy się z transakcji oraz podkreśla, że zakupiony od Evonik biznes doskonale wpisze się w portfolio ICIG. Wraz z biznesem pod skrzydła inwestora przejdzie ponad 600 pracowników dotychczas związanych z Evonik. Podpisany między podmiotami kontrakt zawiera zapis zabezpieczający interesy pracowników – wyklucza m.in. zwolnienia z powodów operacyjnych aż do roku 2032.

Bogata ekspertyza

ICIG to inwestor z branży chemicznej z siedzibą w Luksemburgu. Firma ma blisko 4800 pracowników, a w ubiegłym roku osiągnęła sprzedaż na poziomie 4 mld €. Ma bogatą ekspertyzę w zakresie rozwijania zakładów oraz jednostek biznesowych odłączanych od innych, dużych korporacji. Posiada także pododdziały specjalizujące się w chemikaliach na bazie chloru. Chlorek cyjanurowy jest stosowany do produkcji barwników.

Źródło: Evonik