a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweEuronav – 10 lat z farbami silikonowymi Hempel

Euronav – 10 lat z farbami silikonowymi Hempel

10 lat temu firma Euronav, jeden z największych na świecie operatorów tankowców, poszukiwała rozwiązań ograniczających zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla. Hempel zaproponował jej swoje powłoki silikonowe, które charakteryzują się dużą gładkością oraz pozwalają zmniejszyć ilość biocydów uwalnianych do środowiska. Tak zaczęła się wieloletnia współpraca – od dekady Euronav stosuje farby silikonowe Hempel z doskonałym rezultatem.

Hempel Euronav Hempaguard farby silikonowe

Fot. arch. Euronav

Euronav zastosował Hempasil, farbę silikonową Hempel pierwszej generacji, po raz pierwszy w roku 2007 – na tankowcu VPlus Ultra Large Crude Carrier TI Europe. Sześć lat później tankowiec zabezpieczony został farbą drugiej generacji – nagradzaną Hempasil X3, powłoką typu fouling release. Obecnie na tankowcach TI Europe stosowany jest kolejny przełomowy produkt silikonowy marki Hempel, Hempaguard X7.

Hempaguard to jedyna dostępna na rynku farba, która łączy wyjątkowo niskie tarcie ze skutecznie hamującymi porastanie kadłuba biocydami. Dzięki swojej formule pozwala obniżyć zużycie paliwa o średnio 6% w stosunku do innych wysokiej klasy powłok przeciwporostowych, a równocześnie uwalnia do środowiska o 95% mniej biocydów. Ponadto, w odróżnieniu od innych dostępnych na rynku rozwiązań, jest tak samo skuteczna przy dużych i małych prędkościach oraz w czasie przerw w eksploatacji. Pozwala więc mocno ograniczyć koszty, a przy tym – chronić środowisko.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie