a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneEUROCORR 2018 – już we wrześniu w Krakowie!

EUROCORR 2018 – już we wrześniu w Krakowie!

W dniach 9-13 września do Krakowa ściągną specjaliści od korozji z całej Europy. To właśnie tam odbędzie się tegoroczna edycja kongresu EUROCORR – największej europejskiej konferencji poświęconej tematyce korozji.

Eurocorr 2018 JotunKażda edycja konferencji EUROCORR przyciąga ponad 1000 ekspertów z całej Europy, a także spoza niej. Kongres jest organizowany co roku przez Europejską Federację Korozyjną we współpracy ze stowarzyszeniem krajowym jednego z państw członkowskich. Tym razem wybrano Polskę, a organizację wydarzenia powierzono Polskiemu Stowarzyszeniu Korozyjnemu. Zdecydowano, że konferencja odbędzie się w przestronnym Centrum Kongresowym ICE.

Zakres tematów, które zostaną poruszone na EUROCORR 2018, jest bardzo rozległy. Mowa będzie między innymi o różnych rodzajach korozji, w tym korozji w środowisku gorących gazów i produktów spalania, korozji nuklearnej, morskiej i mikrobiologicznej, jak również o korozji różnych materiałów, np. zbrojeń w betonie czy materiałów polimerowych. Eksperci przyjrzą się problemowi korozji w przemyśle ropy i gazu oraz rafineryjnym, w branży samochodowej, urządzeń elektronicznych, a nawet korozji zabytków.

Konferencji towarzyszyć będzie też część wystawiennicza. Swoje produkty z dziedziny antykorozji zaprezentują w ramach niej między innymi tacy farbiarscy giganci jak Jotun, Sherwin-Williams, Sika, PPG czy Hempel. Ponadto będzie można zapoznać się z ofertą producentów innych technologii związanych z antykorozją, m.in. producentów sprzętu testowego i pomiarowego.

Oprócz Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego, które sprawuje opiekę organizacyjną nad całym wydarzeniem, w organizację włączył się Instytut Badawczy Dróg i Mostów, zapewniający wsparcie naukowe. Platynowym Sponsorem wydarzenia jest natomiast firma Jotun, która będzie miała dodatkową okazję do zaprezentowania swoich produktów – miejsce konferencji, Centrum Kongresowe ICE, zostało zabezpieczone jej farbami.

ICE Kraków COngress Centre zabezpieczony farbami antykorozyjnymi Jotun (fot.: © Krakowskie Biuro Festiwalowe, W.Wandzel, wandzelphoto.com)

Budynek ICE Kraków Ccngress Centre zabezpieczony farbami antykorozyjnymi Jotun
(fot.: © Krakowskie Biuro Festiwalowe, W.Wandzel, wandzelphoto.com)

Dowiedz się więcej o firmie