REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ernst & Young monitoruje łańcuch dostaw AkzoNobel

AkzoNobel i Solvay zawarły porozumienie z koncernem Ernst & Young. Celem współpracy ma być monitorowanie wykorzystania ekologicznych surowców przy produkcji farb.

Ernst & Young AkzoNobel

Fot. Avi1111 dr. avishai teicher (Wikimedia Commons)

Zaczęło się od umowy między AkzoNobel i Solvay zawartej w ubiegłym roku. Koncern AkzoNobel zadeklarował wówczas, że będzie stopniowo zwiększać wykorzystanie ekologicznej epichlorohydryny otrzymywanej przy pomocy technologii Epicerol®.

Epichlorohydryna to podstawowy składnik żywic epoksydowych. Opracowana przez Solvay technologia Epicerol®, która służy do otrzymywania tego surowca, pozwala znacznie zredukować ślad węglowy i jest bezpieczna dla środowiska. Dlatego też firma AkzoNobel postanowiła zastąpić stosowaną w swoich zakładach tradycyjną epichlorohydrynę tym ekologicznym odpowiednikiem.

Na mocy nowego porozumienia między AkzoNobel, Solvay i Ernst & Young zostanie wypracowana metodologia, która pozwoli precyzyjnie ocenić i kontrolować zużycie tego przyjaznego środowisku surowca. W ten sposób będzie można jednoznacznie stwierdzić, czy cel, który postawił sobie AkzoNobel – udział ekologicznej epichlorohydryny w całej ilości tego związku wykorzystywanej w zakładach na poziomie 20% do roku 2016 – rzeczywiście został zrealizowany.

Jak deklarują przedstawiciele Ernst & Young, opracowana metoda może być stosowana nie tylko dla tego konkretnego surowca, ale i dla innych środków chemicznych.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA