REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Elcometer – nowy twardościomierz wahadłowy 3045

Firma Elcometer, jeden z czołowych dostawców sprzętu do badań powłok malarskich, zaprezentował swój nowy twardościomierz Pendulum Hardness Tester 3045. Korzystający z metody wahadłowej, zapewnia jeszcze większą dokładność i powtarzalność wyników.

Elcometer twardościomierz 3045

Fot. arch. Elcometer

Pomiar twardości w aparacie odbywa się metodą wahadłową Persoza lub Königa. Wystarczy umieścić w odpowiednim miejscu wahadło oraz próbkę i zamknąć drzwiczki. Aparat automatycznie ustawi wahadło w pozycji startowej i rozpocznie się pomiar. Proces jest więc całkowicie zautomatyzowany, bez udziału ingerencji ludzkiej, a co za tym idzie – dokładny. Przeprowadzony w ten sposób pomiar jest zgodny z normami ASTM D 4366, BS 3900 E5, DIN 53157, ISO 1522 oraz NF T30-016.

Twardościomierz 3045 jest łatwy w użyciu dzięki intuicyjnemu menu w wielu językach. Drzwiczki zapewniają łatwy dostęp do próbki, ale jeśli zostaną otwarte w trakcie testu, pojawi się sygnał alarmujący i test zostanie wstrzymany. Zebrane dane można później wyświetlić i analizować na komputerze dzięki oprogramowaniu ElcoMaster Data Management Software.

Elcometer twardościomierz wahadłowy 3045

Fot. arch. Elcometer

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA