REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Eksplozja koloru w Galerii Zachęta

Warszawska Galeria Zachęta to miejsce, w którym często organizowane są wystawy dzieł sztuki. Jednak za sprawą artysty Leona Tarasewicza sama galeria przekształciła się w dzieło sztuki. Zobaczcie tę eksplozję koloru na muzealnych schodach!

Zachęta kolor Tarasewicz

Fot. Sebastian Madejski / wearemuseaums.com

Leon Tarasewicz, zupełnie nieprzypadkowo, zalał schody Zachęty kolorową farbą. I choć całość wygląda dosyć chaotycznie, artysta miał swoją dokładnie przemyślaną wizję.

U szczytu każdej z trzech odnóg schodów wykorzystał farbę w trzech różnych kolorach podstawowych – niebieskim, czerwonym i żółtym. W miejscu gdzie odnogi się zbiegają te trzy kolorystyczne pasy zlewają się w jedno, aby ostatecznie połączyć się na samym dole, u wejścia.

Efekt jest niesamowity, zwłaszcza gdy podziwiamy go z dołu, stojąc w muzealnym holu. Kolorystyczna tęcza pięknie kontrastuje z jasnymi, subtelnymi rzeźbami. Powstała więc w ten sposób kompozycja łącząca stare i nowe, sztukę klasyczną z nowoczesną, doskonale opisująca tym samym działalność Zachęty, w której tradycja spotyka się z pełnym energii, kolorowym dziś.

Źródło: Bored Panda

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA