a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweEko i funkcjonalność. Nowości Nouryon, DSM i Hexion

Eko i funkcjonalność. Nowości Nouryon, DSM i Hexion

Przyjazność środowisku, szybsza i łatwiejsza aplikacja oraz nowe, cenne właściwości – oto, co łączy nowe produkty na rynku farb zaprezentowane przez firmy Nouryon, DSM i Hexion. Nowinki produktowe charakteryzuje świetna adhezja, elastyczność i odporność na odbarwienia.

nowe produkty DSM Hexion Nouryon

Fot. MichaelGaida / pixabay.com

Nowy system epoksydowy firmy Hexion nie żółknie, powłoka Nouryon na chłodne dachy skutecznie odbija promieniowanie słoneczne, a przy tym jest elastyczna, a uniwersalna żywica DSM doskonale przylega do praktycznie wszystkich podłoży stosowanych w budownictwie. Prezentujemy nowinki produktowe w ofercie światowych producentów.

Bardziej elastyczne „chłodne dachy” od Nouryon

Nouryon wprowadza do sprzedaży nową powłokę na „chłodne dachy”, która lepiej odbija promieniowanie słoneczne, jest elastyczna, a zarazem jest samooczyszczająca się. Wszystko dzięki dwóm specjalnym dodatkom: termoplastycznym mikrosferom Expancel® odbijającym światło oraz krzemionki koloidalnej Levasil®, poprawiającej ogólne właściwości powłoki.

Dzięki mikrosferom Expancel powłoka może obniżyć temperaturę na zewnętrznej powierzchni dachu nawet o 15°C. Jak wyjaśnia Patrick Wilhelm, wiceprezes działu Colloidal Silica w firmie Nouryon:

Oprócz obniżania temperatury ważne jest również to, że powłoka dobrze przylega do powierzchni dachu i rozciąga się lub kurczy w odpowiedzi na zmiany temperatury. Połączenie mikrosfer Expancel z krzemionką koloidalną Levasil poprawia adhezję i właściwości mechaniczne powłoki bez poświęcania elastyczności. Dzięki zaś zdolności samooczyszczania się powłoka jest bardziej trwała.

Nowość marki Nouryon jest już dostępna w Azji, Europie i Meksyku. Wszędzie klienci raportują doskonałe efekty. Wkrótce powłoka wprowadzona zostanie na rynek amerykański.

Nowa żywica DSM – dobra adhezja, bez piaskowania!

Co wyróżnia natomiast na rynku nową, uniwersalną żywicę NeoCryl® HP-1000 od Royal DSM? Adhezja do niemal wszystkich podłoży stosowanych w branży budowlanej. Wiele dostępnych obecnie podkładów wykazuje zaś niską adhezję na przykład do stali galwanizowanej, walcowanej na zimno, PVC czy polipropylenu.

Podkład na bazie nowej żywicy DSM szybko schnie i tworzy gładką, równą powłokę. Nie wymaga również szlifowania, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a także eliminuje zagrożenie dla zdrowia pracowników i zanieczyszczenie środowiska związane z procesem piaskowania.

Sama w sobie żywica NeoCryl HP-1000 jest również bardzo przyjazna środowisku. Oparte na niej formuły charakteryzują się niską emisją lotnych związków, dzięki czemu produkt jest zgodny ze standardami Ecolabel, Nordic Swan, Der Blaue Engel i AgBB.

Nieżółknąca powłoka i ekologiczny środek sieciujący Hexion

Także nowy środek sieciujący firmy Hexion pozwala zmniejszyć emisję szkodliwych substancji, spełniając obowiązujące w USA i Europie przepisy. Oprócz tego producent proponuje nowy system epoksydowy do ochrony betonu, który nie żółknie i charakteryzuje się szybką, łatwą aplikacją.

nowe produkty DSM Nouryon Hexion

Fot. scottwebb / pixabay.com

System INFINIUM™ to żywica EPON LY™ Resin 1810 w połączeniu ze środkiem sieciującym EPIKURE LY™ Curing Agent 3801. Wykazuje pięć razy mniejsze żółknięcie niż inne systemy epoksydowe, a przy tym ma świetne właściwości i ulega szybkiemu sieciowaniu. Jak zauważa James Bellinger, dyrektor biznesowy w amerykańskim dziale Epoxy:

System INFINIUM™ może być wykorzystywany jako powłoka jednowarstwowa, zastępując systemy dwuwarstwowe, co przyspiesza cały proces aplikacji.

Nowy środek sieciujący, EPIKURE™ Curing Agent 580, pozwala natomiast producentom farb ograniczyć emisję szkodliwych substancji – co w erze zielonego budownictwa jest bardzo w cenie. Używając nowego środka, producenci mogą zdobyć punkty LEED za niską emisję przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Źródło: Hexion, Nouryon, DSM