REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Egzotyczne trendy 2018 – ze świata mody do wnętrz

Nasycone odcienie, które królowały ostatnio na wybiegach w Mediolanie, mają w nadchodzącym roku zawojować również wystrój wnętrz. Na topie będą przede wszystkim egzotyczne odcienie żółtego, niebieskiego i zielonego.

trendy 2018 moda wystrój wnętrz

Fot. Paint Quality Institute

Trendy kolorystyczne wylansowane na pokazach mody w Mediolanie natychmiast rozprzestrzeniły się w Europie, ale również zawędrowały za ocean. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego w Stanach Zjednoczonych przez Paint Quality Institute, wiele osób planujących remont w tym roku zamierza wykorzystać ciemniejsze, bardziej nastrojowe odcienie na swoich ścianach.

Zwrot ku ciemnym i intensywnym

Które odcienie mają zdominować nasze wnętrza? Popularny będzie praktycznie cały przekrój barw, ale kolory sezonu łączyć będzie jedna cecha wspólna: będą to odcienie głębokie, ciemne i intensywne. Tak różne od delikatnych szarości i bladych kolorów neutralnych królujących w światowych trendach przez ostatnie kilka lat.

Źródłem inspiracji będą przede wszystkim dary natury. Kolory roku 2018 zawdzięczać będziemy bujnym ziołom, soczystym owocom, dorodnym warzywom. Prawdziwa uczta dla oczu!

Imbir, curry, papaja

Triumfy święcić będzie żółty. Ale! Kanarkowy i inne mało wyraziste jego odcienie będą zdecydowanie passé. Przyszedł czas na żółto-pomarańczowe mieszanki przywodzące na myśl imbir, curry i musztardę. Dla tych, którzy chcieliby pójść jeszcze bardziej w stronę pomarańczowego, w sam raz będzie bardzo modny kolor papaja.

Drugi kolor roku 2018 to niebieski. A wśród różnych odcieni niebieskiego – głęboki Klein blue, zbliżony do ultramaryny. Do głosu dojdą również egzotyczne, naturalne barwy jak oberżyna czy fiolet skórki winogron. A obok niebieskiego jego sąsiad zielony – ale nie jako „czysty” zielony, lecz raczej pod postacią bardziej wyrafinowanych odcieni, od głębokiej barwy selera po awokado. Doskonale komponują się one z egzotyczną żółcią.

Lawendowe akcenty

Ważne będą również kolory akcentowe – na listwach wykończeniowych, ale i na akcesoriach dekoracyjnych i dodatkach (porcelana, obrazy). Chcąc się wpisać w dekoracyjne trendy, postawmy na odcienie czerwonego, fuksję lub lawendowy.

Źródło: Paint Quality Institute

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA