a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDrużyna wspierana przez Cromax na podium wyścigu!

Drużyna wspierana przez Cromax na podium wyścigu!

Zespół Punch Powertrain, sponsorowany przez markę Cromax, zakończył tegoroczny wyścig pojazdów napędzanych energią słoneczną Bridgestone World Solar Challenge na 3. miejscu! Poprawił więc swój wynik w stosunku do tego sprzed dwóch lat.

Cromax Punch Powertrain Bridgestone World Solar Challenge

Fot. arch. Cromax

Pojazd Punch Two został zaprojektowany przez studentów inżynierii z Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium w Belgii. Trasę liczącą ponad 3000 km przejechał w tym roku ze średnią prędkością 76,2 km/h i zdołał wskoczyć na podium. Wyścig zakończył na 3. miejscu, a więc o dwa oczka wyżej niż dwa lata temu.

Marka Cromax, dotychczas brązowy partner zespołu Punch Powertrain, w tym roku była już partnerem srebrnym. Eksperci firmy podzielili się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem, a także zaprojektowali specjalnie na tę okazję zestaw kolorystyczny dla bolidu Punch Two, składający się z barw białej, niebieskiej i zielonej. Nadwozie pojazdu było lakierowane w Cromax Training Center w Mechelen w Belgii.

Tegoroczna odsłona Bridgestone World Solar Challenge odbyła się w dniach 8-15 października. Wyścig organizowany jest w Australii już od 30 lat. Uczestników czeka nie lada wyzwanie – trasa wiedzie przez cały kontynent, przez rejony o bardzo trudnym, gorącym środowisku. Udział w wyścigu mogą wziąć wyłącznie pojazdy w 90% zasilane energią słoneczną lub odzyskiwaną energią kinetyczną pojazdu.

Źródło: Cromax

Dowiedz się więcej o firmie