REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Drużyna wspierana przez Cromax na podium wyścigu!

Zespół Punch Powertrain, sponsorowany przez markę Cromax, zakończył tegoroczny wyścig pojazdów napędzanych energią słoneczną Bridgestone World Solar Challenge na 3. miejscu! Poprawił więc swój wynik w stosunku do tego sprzed dwóch lat.

Cromax Punch Powertrain Bridgestone World Solar Challenge

Fot. arch. Cromax

Pojazd Punch Two został zaprojektowany przez studentów inżynierii z Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium w Belgii. Trasę liczącą ponad 3000 km przejechał w tym roku ze średnią prędkością 76,2 km/h i zdołał wskoczyć na podium. Wyścig zakończył na 3. miejscu, a więc o dwa oczka wyżej niż dwa lata temu.

Marka Cromax, dotychczas brązowy partner zespołu Punch Powertrain, w tym roku była już partnerem srebrnym. Eksperci firmy podzielili się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem, a także zaprojektowali specjalnie na tę okazję zestaw kolorystyczny dla bolidu Punch Two, składający się z barw białej, niebieskiej i zielonej. Nadwozie pojazdu było lakierowane w Cromax Training Center w Mechelen w Belgii.

Tegoroczna odsłona Bridgestone World Solar Challenge odbyła się w dniach 8-15 października. Wyścig organizowany jest w Australii już od 30 lat. Uczestników czeka nie lada wyzwanie – trasa wiedzie przez cały kontynent, przez rejony o bardzo trudnym, gorącym środowisku. Udział w wyścigu mogą wziąć wyłącznie pojazdy w 90% zasilane energią słoneczną lub odzyskiwaną energią kinetyczną pojazdu.

Źródło: Cromax

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA