REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Efekt rdzy na drewnie


Dzisiaj na warsztat wzięliśmy efekty dekoracyjny imitujący rdzę na drewnie.Pomysł pochodzi od firmy Adler, która proponuje zrealizować go przy pomocy swoich produktów. Na początek – kwestia odpowiedniego podłoża. Do zastosowania tej techniki nadają się meble z płyt laminowanych, MDF, fornirowanych płyt wiórowych i im podobnych.

Aby uzyskać efekt zardzewiałego podłoża:

1. Po uprzednim zagruntowaniu podłoża nanieś na mebel jedną warstwę farby Pigmopur (połysk 50) w kolorze RAL 7016, najlepiej dodając wcześniej 10% pasty nadającej efekt chropowatej powierzchni (PUR-Struktureffekt-Pasten). Pozostaw do wyschnięcia przynajmniej na pięć godzin, lecz kontynuuj pracę z meblem jeszcze tego samego dnia.

2. Za pomocą naturalnej gąbki wykonaj na pomalowanym podłożu „ciapki” z farby Effektlasur W30 w odcieniu Piemontese.

3. Natychmiast potem przeprowadź taką samą operację z farbą w odcieniu Perugia, dbając o to, aby rozmieszczenie śladów na powierzchni było naturalne.


4.  Pozostaw mebel przez noc do wyschnięcia, jednak nie zwlekaj z ostatnim krokiem dłużej niż 24 godziny. Ostatni etap to naniesienie jednej warstwy lakieru (na przykład Legnopur) o dowolnym stopniu połysku.

Element pomalowany w ten sposób prezentuje się bardzo ciekawie i może być ozdobą niebanalnego wnętrza. Wszystkie wymienione produkty dostępne są w ofercie firmy (szczegółów szukać należy na www.adler-lakiery.pl).

Instruktaż i zdjęcia pochodzą ze strony http://www.adler-lacke.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA