REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Arkema dawcą drugiego życia dla butelek zwrotnych

Odbywające się właśnie w Nürembergu w Niemczech targi BRAU 2012 są dla firmy Arkema pierwszą okazją do zaprezentowania innowacyjnej technologii zabezpieczania szklanych butelek wielokrotnego użytku. Specjalna powłoka ochronna Kercoat® oraz maskująca Opticoat® znacznie wydłużają czas życia butelek, pozwalając zachować ich estetyczny wygląd spełniający oczekiwania klientów.

fot. leocub (rgbstock.com)

Podczas przechowywania i transportu szklane butelki często ocierają się o siebie, co uwidacznia się nieestetycznymi śladami na ich powierzchni. Każdy kolejny cykl wykorzystania wpływa niekorzystnie na wygląd butelki i obniża jej wartość w oczach klientów. Badania rynkowe wykazały, że już po pięciu takich cyklach przestaje ona spełniać kryteria jakości przemysłu opakowaniowego.

Dlatego też przedstawiciele firmy Arkema spodziewają się, że ich nowa technologia spotka się z dużym zainteresowaniem. Kercoat jest powłoką ochronną, która w znacznym stopniu opóźnia pojawianie się zarysowań i utrzymuje wysoką odporność na pękanie szkła. Pomaga zwiększyć efektywność procesu rozlewania napojów i redukuje poziom hałasu. Opticoat natomiast to powłoka maskująca, która pozwala odzyskać utraconą wartość rynkową zarysowanej butelki. Tworząc cienką kryjącą warstwę na powierzchni szkła, przywraca mu nienaganny wygląd i gładkość. Może być przy tym naniesiona na ciepłe lub zimne butelki oraz jest odporna na wilgoć.

źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA