REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

EBase naucza o zmianach klimatu

Młodzi ludzie w Virginii w USA mogą się teraz uczyć o zmianach klimatu oraz zrównoważonym rozwoju dzięki centrum szkoleniowemu powołanemu do życia przez pracownika AkzoNobel. Inspiracją był dla niego podobny ośrodek, który zobaczył podczas wyprawy na Antarktydę.

EBase AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Ośrodek EBase USA na Apple Ridge Farm w górach Blue Ridge Mountains to dzieło Jamesa Braya, pracownika AkzoNobel, który na pomysł wpadł po tym jak zobaczył EBase wzniesiony przez polarnika Roberta Swana w roku 2008. Realizacja własnego marzenia zajęła Brayowi ponad osiem lat.

EBase USA mieści się w przerobionym wagonie kolejowym. Jako ośrodek nauczający młodych ludzi o zmianach klimatu oraz odnawialnych źródłach energii, jest zasilany jedynie przy pomocy energii słonecznej i wiatrowej. W ceremonii otwarcia wzięło udział m.in. 20 pracowników AkzoNobel, którzy jako wolontariusze pomogli swojemu koledze Jamesowi w realizacji marzenia. Jest to czwarte EBase na świecie – dwa znajdują się jeszcze w Indiach.

Projekt został sfinansowany ze środków Community Program AkzoNobel. Oddział Performance Coatings przekazał farby potrzebne do odmalowania wagonu, a oddział Wood Coatings – farby na podłogi i na sklejki. Sam wagon to dar od National Railway Historical Society.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA